0

پیروی از تحریم نفت ایران ۵۰۰ میلیون دلار برای سریلانکا هزینه دارد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پیروی از تحریم نفت ایران ۵۰۰ میلیون دلار برای سریلانکا هزینه دارد

نسخه چاپيارسال به دوستان
وزیر نفت سریلانکا:
پیروی از تحریم نفت ایران ۵۰۰ میلیون دلار برای سریلانکا هزینه دارد

خبرگزاری فارس: وزیر نفت سریلانکا اعلام کرد این کشور قصد دارد با ۵۰۰ میلیون دلار هزینه سیستم تنها پالایشگاه نفت خود را ارتقا دهد تا بتواند علاوه بر ایران نفت سایر کشورها را هم پالایش کند.

خبرگزاری فارس: پیروی از تحریم نفت ایران ۵۰۰ میلیون دلار برای سریلانکا هزینه دارد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز وزیر نفت سریلانکا تصریح کرد سیستم تنها پالایشگاه این کشور که هم اکنون بخش مهمی از ظرفیت آن اختصاص به پالایش نفت ایران دارد ، ارتقا خواهد یافت تا این پالایشگاه بتواند سایر انواع نفت خام وارداتی از کشورهای دیگر را پالایش کند.

سریلانکا زیر فشار شدید آمریکا قرار دارد تا واردات نفت خام از ایران را متوقف کند .

بر اساس این گزارش آمریکا تحریمهای جدیدی را بر ضد نفت ایران و مشتریان نفت این کشور از اواخر ژوئن اعمال خواهد کرد و بر این اساس وزیر نفت سریلانکا افزود تنها پالایشگاه ما تکنولوژی و فناوری قدیمی دارد . پس از ارتقای تکنولوژی و فناوری این پالایشگاه می توانیم بسیاری از انواع نفت خام موجود در بازار جهانی را پالایش کنیم .

وی افزود هزینه لازم برای ارتقای سیستم این پالایشگاه بیشتر از 500 میلیون دلار نخواهد بود . سریلانکا هم اکنون به دنبال دریافت وام و منابع مالی برای اجرای این پروژه است . هم اکنون سریلانکا 93 درصد نفت خام مورد نیاز خود را از ایران تامین می کند ولی قصد دارد با توجه به فشارهای آمریکا این رقم را به 20 درصد کاهش دهد .

انتهای پیام /

 
 
شنبه 9 اردیبهشت 1391  8:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها