0

کاهش صادرات نفت اوپک تا اواسط ماه می میلادی

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کاهش صادرات نفت اوپک تا اواسط ماه می میلادی

نسخه چاپيارسال به دوستان
یک موسسه تحقیقاتی پیش‌بینی کرد
کاهش صادرات نفت اوپک تا اواسط ماه می میلادی

خبرگزاری فارس: یک موسسه تحقیقاتی اعلام کرد صادرات نفت اوپک در چهار هفته منتهی به ۱۲ ماه می به 24.13 میلیون بشکه در روز خواهد رسید که ۲۰ هزار بشکه در روز کمتر از چهار هفته قبل از آن است.

خبرگزاری فارس: کاهش صادرات نفت اوپک تا اواسط ماه می میلادی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ ، موسسه تحقیقاتی اویل موومنتز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد میزان صادرات نفت اوپک در چهار هفته منتهی به اواسط ماه می ، کاهش خواهد یافت .

صادرات نفت اوپک در چهار هفته منتهی به اواسط آوریل با افزایش غیر منتظره ای روبرو شده است . بر اساس این گزارش میزان صادرات نفت اوپک در چهار هفته منتهی به 12 ماه می به کمتر از 24.13 میلیون بشکه در روز خواهد رسید . این رقم در چهار هفته منتهی به 14 آوریل به بیش از 24.15 میلیون بشکه در روز رسیده بود .

روی میسون رییس موسسه اویل موومنتز در این باره تاکید کرد کاهش تقاضا از سوی پالایشگاههای آسیایی تاثیر زیادی در کاهش صادرات نفت اوپک خواهد داشت . بر این اساس میزان صادرات نفت کشورهای خاور میانه شامل اعضای غیر اوپک مثل عمان و یمن نیز در این مدت با 0.4 درصد کاهش به کمتر از 17.9 میلیون بشکه در روز خواهد رسید . میزان نفت ذخیره شده در نفتکشهای شناور اعضای اوپک نیز در این مدت به بیش از 501.45 میلیون بشکه خواهد رسید که این رقم نسبت به چهار هفته منتهی به 14 آوریل 1.8 درصد رشد نشان می دهد .

عبدالکریم اللعیبی وزیر نفت عراق و رییس اوپک نیز تاکید کرد  سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک برای هر گونه تصمیم گیری در خصوص سقف تولید این سازمان در نشست ژوئن نیاز به آمارهای دقیق بیشتری از وضعیت بازار نفت  دارد . نشست آتی اوپک قرار است 14 ژوئن برگزار شود .

انتهای پیام /

 
 
شنبه 9 اردیبهشت 1391  8:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها