0

10 بيماري مرموز را از نزدیک ببینید + تصویر

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

10 بيماري مرموز را از نزدیک ببینید + تصویر

 در کنار تمام بيماري هايي که با يک چرخش خودکار پزشکان روي کاغذ درمان مي شوند، بيماري هايي وجود دارند که منشأ و درمان آنها هنوز براي بشر مرموز و ناشناخته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ،در اين مطلب سعي کرديم 10بيماري مزمن را معرفي کنيم.

bimari

ايدز

با گذشت 25 سال از کشف "نشانگان نقص ايمني اکتسابي" يا ايدز، اين بيماري هنوز قربانيان بيشماري به خصوص در کشورهاي توسعه يافته دارد و جزو بيماري هاي کشنده محسوب مي شود.اين بيماري در ابتدا از شامپانزه هابه انسان منتقل شد.

bimari 1

آلزايمر

آلزايمر را نبايد با فراموشي که اکثر انسان ها را در سنين بالا دچار مي کند اشتباه گرفت.آلزايمر يک اختلال مغزي دژنراتيو است که در مبتلايان به صورت هاي متفاوتي بروز مي کند.منشأ بروز آلزايمر و درمان آن هنوز ناشناخته است.

bimari 2

سرماخوردگي

حتي با وجود ميليون ها مورد از سرماخوردگي، هنوز علت و درمان قطعي براي اين بيماري وجود ندارد.تنها استراحت و خوردن سوپ به بهبود حال بيماران کمک مي کند و از آنتي بيوتيک هم کاري ساخته نيست.

bimari 3

آنفولانزاي پرندگان

انسان هيچگونه مقاومتي در مواجهه با آنفولانزاي پرندگان ندارد و اين بيماري به راحتي به انسان انتقال يافته و همه گير مي شود.ميزان مرگ و مير بيماران حدود 50 درصد و بيشترين ميزان آلودگي در اثر تماس انسان و پرنده بوده است.اين بيماري هنوز در حال گسترش در ميان انسان هاست.

bimari 4

پيکا

بيماران مبتلا به پيکا معمولأ به خوردن مواد غير خوراکي مثل خاک، کاغذ، چسب و خاک رس گرايش دارند.اگرچه به نظر مي رسد که اين بيماري با کمبود املاح معدني در ارتباط باشد، اما متخصصان هيچ علت خاصي براي اين بيماري پيدا نکرده اند.

bimari 5

اختلالات خود ايمني

در اين بيماري بدن با ارگان هاي خود و همچنين با عملکرد هاي طبيعي به عنوان مهاجم و دشمن برخورد مي کند.اين اختلال معمولأ مزمن و هميشه ناتوان کننده بوده و غير از درمان هاي ابتدايي کاري از پزشکان ساخته نيست.

bimari 6

شيزوفرني

متخصصان از اين بيماري به عنوان مرموزترين و ناشناخته ترين بيماري مغزي ياد مي کنند؛ بيماري که در آن مرز بين واقعيت و تخيل از بين مي رود. علايم اين بيماري از هذيان، توهم، گفتار آشفته و فقدان انگيزه و احساسات متغير است.

bimari 7

جنون گاوي

کروتزفلد جاکوب يا جنون گاوي يک بيماري عصبي کشنده و تحليل برنده مغز است که زنان و مردان را در حدود 60 سالگي گرفتار مي کند.بيماران دچار علايم رواني و رفتاري مبهمي مي شوند که پس از هفته ها يا ماه ها به زوال عقل پيش رونده منتهي مي شود و اغلب با حرکات غيرطبيعي بدن و اختلال ديد همراه است.اين بيماري قابل درمان نبوده و در کمتر از يک سال از شروع علايم به مرگ منتهي مي شود.

bimari 8

سندرم خستگي مزمن

بيماران مبتلا به سندرم خستگي مزمن، فراتر از يک احساس خستگي، روزهاي متوالي را به علت خستگي شديد در خواب مي گذرانند.

bimari 9

بيماري مارجلونز

در اين بيماري مرموز که اين روزها دوباره شايع شده است، لکه ها و زخم هايي به شکل رشته هاي فيبري عجيب و غريب روي پوست ايجاد مي شود.برخي از پزشکان مارجلونز را يک بيماري رواني توهمي مي دانند اما عده اي معتقدند اين علايم کاملأ واقعي هستند.

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

جمعه 8 اردیبهشت 1391  11:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها