0

كشف محافظ سلول هاي عصبي هنگام سكته مغزي

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

كشف محافظ سلول هاي عصبي هنگام سكته مغزي

جام جم آنلاين: عصب شناسان، پروتئین مهمی كشف كرده اند كه می تواند در هنگام سكته مغزی یا حملات صرع، به منظور محافظت از سلول های عصبی فعال شود.

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاين به نقل از ساینس دیلی، محققان دانشگاه بریستول دریافتند، این پروتئین كه «SUMO» نام دارد، انتقال اطلاعات بین سلول های عصبی را در مغز تنظیم می كند.


این پژوهشگران می گویند این كشف می تواند به ارائه درمان های جدیدی برای سكته مغزی و صرع منجر شود.


به گفته این پژوهشگران، پروتئین «SUMO» مسوول كنترل فرایندهای شیمیایی است كه ساز و كارهای حفاظتی از سلول های عصبی مغز را افزایش یا كاهش می دهد.


پروتئین مهم «SUMO»، واكنش های ظریفی را برای میزان فعالیت مغز ایجاد می كنند تا میزان انتقال اطلاعات توسط گیرنده های «kainite» را تنظیم كند.


گیرنده های «kainite» مسوول ارتباط بین سلول های عصبی و فعالیت هایی هستند كه موجب بروز حمله صرع و مرگ سلول های عصبی می شوند.


به گفته محققان، پروتئین «SUMO» نقش مهمی را در حفاظت عصبی ایفا می كند. این یافته ها حاكی از ارتباط بین «SUMO» و گیرنده «kainite» است كه شناخت ما را از فرایندهایی افزایش می دهد كه سلول های عصبی از آنها برای حفاظت از خودشان در برابر فعالیت های بیش از اندازه و غیرطبیعی استفاده می كنند.


این پژوهش از آن جهت اهمیت دارد كه چشم انداز جدید و شناخت عمیق تری از چگونگی تنظیم جریان اطلاعات بین سلول های مغز ارائه می كند.


این گروه دریافت افزایش میزان پروتئین «SUMO» متصل به گیرنده «kainite» - كه می تواند ارتباط بین سلول ها را كاهش دهد - می تواند راهی برای درمان صرع با پیشگیری از تحریك بیش از حد سلول های عصبی مغز باشد.

 

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

جمعه 8 اردیبهشت 1391  10:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها