0

درد ناگهاني قلب نشانه حمله قلبي نيست

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

درد ناگهاني قلب نشانه حمله قلبي نيست

جام جم آنلاين: دردهایی که معمولا یکی دو ثانیه طول كشيده و قلب يك لحظه تير مي كشد و بلافاصله تمام می ‌شود، معمولا حمله قلبی نیستند.

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاين به نقل از وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكي، درد ناشی از حمله قلبی معمولا چند دقیقه طول می ‌کشد و این حمله معمولا با احساس سنگینی در قفسه سینه، درد و فشار در این ناحیه و گه گاه با احساس سوزش در قفسه سینه همراه است.

براساس اين گزارش، علایمي همچون تنگی نفس، حالت تهوع، احساس سرگیجه و عرق سرد نيز تشخیص حمله قلبی را در ذهن پزشک تایید می‌ کنند.

اين گزارش مي افزايد: حمله قلبی معمولا به دنبال یک فعالیت سنگین یا یک استرس شدید اتفاق می ‌افتد و در اغلب موارد، پس از چند دقیقه استراحت و استفاده از قرص زیرزبانی نیتروگلیسیرین از بین می ‌رود.

گفتني است؛ ریشه حمله قلبی رسوبات چربی یا لخته ‌های خونی است كه جلوی خون رسانی به قلب را می ‌گیرند و اجازه نمی دهند غذا و اکسیژن کافی به عضله قلب برسد و این موارد در نهايت منجر به بروز درد قلبی می ‌شود.

اين گزارش حاكي است؛ اگر چنین دردی یک حد و مرز قابل پیش ‌بینی داشته باشد، به آن می‌ گویند آنژین پایدار و به بیان دیگر، آنژین پایدار به این معنا است که شما خودتان بدانید که وقتی میزان فعالیت روزانه‌ تان از یک حد مشخصی بیشتر شود، به درد قفسه سینه مبتلا می ‌شوید و این درد ممکن است چند بار تکرار شود.

شخصی که به آنژین ناپایدار دچار می ‌شود، باید فورا در بخش اورژانس، مورد بررسی پزشکی قرار گیرد به خصوص اگر در خواب يا درحال استراحت به درد يا حمله قلبي دچار شود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

جمعه 8 اردیبهشت 1391  10:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها