0

كاهش قيمت مواد غذايي از اواخر ارديبهشت

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

كاهش قيمت مواد غذايي از اواخر ارديبهشت

جام جم آنلاين: وزير صنعت ، معدن و تجارت درباره نوسانات قيمتي اقلام و كالاهاي اساسي در ماه هاي پاياني سال گذشته و تداوم آن گفت : متاسفانه برخي مشكلات در تامين كالا و نوسانات نرخ ارز در اسفندماه پيش آمده بود كه با همكاري خيلي خوب بانك مركزي در حال رفع شدن است واميدواريم با همكاري اين بانك و وزارت جهاد كشاورزي ، شاهد كاهش قيمت مواد غذايي در روزهاي پاياني اريببهشت و ماه هاي بعد از آن باشيم .

به گزارش روزجمعه جام جم آنلاين به نقل از شبكه اطلاع رساني توليد و تجارت ايران (شاتا ) مهدي غضنفري با اشاره به جلسات مختلفي كه با توليد كندگان و توزيع كنندگان بخش خصوصي توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت در باره تنظيم بازار برگزار شده گفت : آنها آماده همكاري هستند ، دولت نيز با تامين نيازهاي آنها براي برخي نهاده ها موافقت كرد كه دراين صورت اميدواريم به زودي شاهد كاهش تدريحي مواد غذايي دربازار باشيم.

وي همچنين با بيان اينكه ورود خودروهاي مستعمل خارجي ممنوع است ، گفت : اين شايعه كه واردات خودروهاي خارجي با سه سال كاركرد به كشور آزاد است ، سوء تعبير از يك مصوبه ابلاغي سال گذشته دولت است .

وي عنوان كرد: آزاد شدن واردات خودروهاي مستعمل برداشتي نادرست از سوي برخي سايت ها است كه تكذيب مي گردد و مصوبه همچنان بر روي مدل خودروها تاكيد دارد و كاركرد و مستعمل بودن آن به هيچ عنوان مورد نظر نيست .

وزير صنعت ، معدن  وتجارت درباره وضعيت قيمت خودروهاي داخلي نيز گفت : تنها مرجع  تفسير قيمت مصوبه سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليد كنندگان است  كه نرخ خودرو رو را قانوني مي كند .

غضنفري تاكيد كرد: اگر توليد كننده بخواهد فراتر از قيمت هاي مصوب ، خودرو را به فروش برساند و يا خود قيمت گذاري كند ، خلاف قانون عمل كرده و با او برخورد مي شود .

وي ادامه داد : از خودروسازان انتظار مي رود كه به مصوبات سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليد كنندگان پاي بند باشند و  فراتر از آن عمل نكنند .

وزير صنعت ، معدن و تجارت اين توضيح را نيز داد كه در مورد خودروهاي لوكس از خودروسازان خواسته شده بود كه خود آنها حاشيه بازار را جمع كنند و قيمت رابه سال قبل برگردانند ، اما در مورد ساير خودروها با درصد اندكي با افزايش قيمت همزمان با بهبود كيفيت موافقت شد واگرنه مصوبه از آنها پس گرفته مي شود و به قيمت هاي قبلي بر مي گردد .

 

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

جمعه 8 اردیبهشت 1391  10:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها