0

تاکید طالبانی، بارزانی و صدر بر حل اختلافات داخلی عراق

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

تاکید طالبانی، بارزانی و صدر بر حل اختلافات داخلی عراق

 "جلال طالبانی" رئیس جمهور عراق ، "مقتدا صدر" رهبر جریان صدر و "مسعود بارزانی" رئیس منطقە کردستان عراق بر لزوم حل اختلافات داخلی عراق در مدت زمانی کوتاە تاکید کردند.

 
تاکید طالبانی، بارزانی و صدر بر حل اختلافات داخلی عراق
بە گزارش افکارنیوز به نقل از فارس در منطقە کردستان عراق ، مرکز اطلاع رسانی دیوان ریاست جمهوری عراق با انتشار بیانیەای اعلام کرد: در جلسە مشترک "جلال طالبانی" رئیس جمهور عراق ، "مقتدا صدر" رهبر جریان صدر و "مسعود بارزانی" رئیس منطقە کردستان عراق ، بر لزوم حل اختلافات داخلی تاکید شدە است.

در این بیانیە کە نسخەای از آن در اختیار خبرنگار خبرگزاری فارس قرار گرفتە ، آمدە است: آقای طالبانی ضمن خوش آمد گویی بە مقتدا صدر، ابراز امیدواری کرد دیدار رهبر جریان صدر از منطقە کردستان عراق ، در جهت پیدا کردن راهی برای خروج از بحران کنونی کشور و پیشرفت در روند سیاسی عراق باشد.

در بخش دیگری از این دیدار ، سە طرف بر لزوم حل اختلافات داخلی عراق در چارچوب قانون اساسی و توافقنامە اربیل در مدت زمانی کوتاه تاکید کردە و از همە جریان‌های سیاسی عراق خواستند در راستای حل اختلافات تلاش کنند.

روز گذشتە "مقتدا صدر" رهبر جریان صدر با هدف پایان دادن به اختلافات دولت مرکزی و کردها وارد اربیل مرکز کردستان عراق شد.

مقتدا صدر در این سفر طرح و سند ۱۸ ماده‌ای خود را برای حل و فصل اختلافات داخلی عراق ارائه کرد که در آن بر وحدت ، سلامت و استقلال عراق و روابط خوب این کشور با همسایگانش تاکید شده است.

در این سند تاکید شده است که هیچ گروه و جریانی نباید به حاشیه رانده شود . تقویت کشور با مشارکت تمامی اقشار جامعه در حکومت برای دفع خطراتی که عراق را تهدید می‌کند، میسر است.

در این طرح همچنین بر پرهیز از فضای تنش آمیز و جنجال رسانه ای تاکید شده است.
جمعه 8 اردیبهشت 1391  8:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها