0

افزایش قیمت 50 تا 100درصدی قیمت مصالح ساختمانی

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

افزایش قیمت 50 تا 100درصدی قیمت مصالح ساختمانی

 کارگر ساده در سال‌های 88 و انتهای سال گذشته 20 هزار تومان بود این درحالی است که این نرخ در سال 91 به 35 هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش قدس انلاین , عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان اینکه واحدهای مسکونی مهر با هدف تامین مسکن اقشار کم درآمد جامعه احداث شده است، گفت: دستمزد کارگر فنی در سال جاری نسبت به سال گذشته حدود 70 تا 80 درصد افزایش داشته است.

محمد علی ربانی در گفت‌وگو با ایلنا درباره مقایسه نرخ دستمزد کارگر در سال 88، 90 و 91 افزود: کارگر ساده در سال‌های 88 و انتهای سال گذشته 20 هزار تومان بود این درحالی است که این نرخ در سال 91 به 35 هزار تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه 30 درصد از یک پروژه را نیروی کار تشکیل ‌می‌دهد، تصریح کرد: نرخ مصالح ساختمانی هر روز در حال افزایش است.

عضو انجمن انبوه سازان استان تهران خاطرنشان کرد: مصالح ساختمانی وارداتی نیز به دلیل عدم ثبات در نرخ ارز افزایش بسیار زیادی داشته است.

ربانی با بیان اینکه قیمت میلگرد 2 برابر شده است، ادامه داد: در سال 88 هر کیلوگرم میلگرد 600 تومان بود که در نیمه دوم سال 90 این رقم به 1200 تومان در هر کیلوگرم رسید.

وی اظهارداشت: در حال حاضر هر کیلوگرم میلگرد با قیمت 1400 تومان به فروش ‌می‌رسد.

عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران با اشاره به اینکه میلگرد و بتن دو عنصر اساسی و تاثیرگذار در قیمت مسکن هستند، گفت: افزایش قیمت این عناصر باعث افزایش سایر قیمت‌ها در بخش مسکن می‌شود.

وی تصریح کرد: آثار منفی قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به تدریج نمایان ‌می‌شود.

ربانی افزود: قیمت مصالح در بخش آهن‌آلات دو برابر شده است و در بخش غیر آهن‌آلات 60 تا 70 درصد افزایش یافته است.

عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: درهای HDF در سال گذشته لنگه‌ای 28 هزار تومان بود در حالی که به 45 هزار تومان در سال جاری افزایش یافته است.

ربانی در پایان خاطرنشان کرد: اگر ‌می‌خواهیم از قشر آسیب‌پذیر جامعه حمایت کنیم باید دولت و سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده بازار را به گونه‌ای کنترل کنند که اشخاص اجازه افزایش قیمت را نداشته باشند اما در حال حاضر کنترل بر قیمت‌ها رها شده است.

جمعه 8 اردیبهشت 1391  6:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها