0

پسر لاک پشتی "لاکش" را از دست داد +عکس

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

پسر لاک پشتی "لاکش" را از دست داد +عکس

 پسر 6 ساله ای به نام "دیدایر مونتالو" از اهالی کشور کلمبیا از زمان تولد با یک بیماری نادر درگیر بوده است که باعث شده بود تا غده ای بزرگ شبیه به یک لاک در پشت او ایجاد شود. این کودک به همین دلیل به "پسر لاکپشتی" معروف شده بود.

باشگاه خبرنگاران، پسر ساله ای به نام "دیدایر مونتالو" از اهالی کشور کلمبیا از زمان تولد با یک بیماری نادر درگیر بوده است که باعث شده بود تا غده ای بزرگ شبیه به یک لاک در پشت او ایجاد شود. این کودک به همین دلیل به "پسر لاک پشتی" معروف شده بود.

این وضعیت نادر و کمی هم ترسناک باعث شده بود که وی نتواند به مدرسه برود و حتی در روستای محل زندگی خود به عنوان کودکی تلسم شده معرفی شود. متاسفانه به دلیل مشکلات مالی خانواده وی نمی توانستند هزینه های درمانی وی را تامین کنند. "نیل بالستراد" جراح پلاستیک انگلیسی که از وضعیت این کودک مطلع شده بود با تیم پزشکی خود به بوگوتا پایتخت کلمبیا سفر کرده و این پسر را جراحی کردند.

این جراح در این مورد می گوید: مورد این پسر ساله ، عجیب ترین موردی بوده است که تاکنون با آن روبه رو شده ام و تصور می کنم که بخش های زیادی از پشت بدن وی تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته بود. خوشبختانه پزشکان توانستند با چند عمل جراحی موفق "لاک" پسر ساله را از او جدا کرده و زندگی عادی را به وی برگردانند.

جمعه 8 اردیبهشت 1391  2:29 PM
تشکرات از این پست
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

پاسخ به:پسر لاک پشتی "لاکش" را از دست داد +عکس

 

بهبود شگفت انگیز پسر لاک‌پشتی کلمبیایی

 

- خال های بزرگ گوشتی روی کمر یک کودک ، به مدد جراح بریتانیایی برداشته شد و وی توانست به زندگی عادی خود بازگردد.

- ساکنان روستا، دیدیه و خانواده اش را از محل زندگی خود طرد کردند، آنها خرافاتی بودند و فکر می کردند دیدیه و خانواده اش حامل نیروهای تاریک و شیطانی هستند.

- جراح بریتانیایی می گوید: شرایط دیدیه به شدت بحرانی بود و وی تاکنون بیماری با این وخامت اوضاع ندیده است.

به گزارش آپام : یک پسربچه که بخاطر خال های گوشتی بزرگ روی کمرش، به وی لقب “پسر لاک‎پشتی” داده شده، حالا به مدد یک جراح بریتانیایی، به زندگی عادی خود باز می گردد.

دیدیه مونتالوو، پسربچه شش ساله اهل کلمبیا، با وجود یک خال گوشتی مادرزادی بر روی کمرش، از بیماری نادری به نام Melanocytic Nevus رنج می برد.

احتمال رشد بدخیم این خال، روز به روز بیشتر می شد، اما خانم لوز، مادر دیدیه، قادر به تامین پول عمل وی نبود.

پسر لاکپشتی

نگاه متعجب دیدیه، بعد از آنکه خال پشتش توسط دکتر جراح، نیل بالسترود برداشته شد

خانواده این کودک بخاطر خرافات موهومی ساکنان منطقه، از روستای خود طرد شده بودند، آنها عقیده داشتند وضعیت دیدیه با خورشید گرفتگی اخیر، ارتباط دارد.

آنها می ترسیدند دیدیه با نیروهای شیطانی در تماس باشد، به همین خاطر وی نه به مدرسه رفت و نه غسل تعمید شد.

دیدیه گفت: “من می خواهم بزرگ شوم.”

“اما این خال گوشتی نمی گذارد من رشد کنم.”

اما به لطف جراح پلاستیک، دکتر نیل بالسترود، که با شنیدن وضعیت اسفبار این کودک، وی را رایگان عمل کرد، دیدیه در حال حاضر می تواند مثل یک کودک عادی به زندگی خود ادامه دهد.

turtle boy

دکتر بالسترود در حال جدا کردن خال گوشتی از بدن بیمار، طی یک عمل جراحی در کلمبیا

دیدیه و خانواده اش بخاطر وضعیت جسمانی کودکشان، از دهکده شان طرد شدند.

دیدیه و خانواده اش بخاطر وضعیت جسمانی کودکشان، از دهکده شان طرد شدند.

آقای بالسترود به بوگوتا، پایتخت کلمبیا عزیمت کرد تا به کمک تیم جراحی، خال مادرزادی را که به دلیل رشد بی رویه اش، انتظار می رفت بدخیم شده باشد، از بدن این کودک جدا سازد.

پزشکان پس از جداسازی این خال گوشتی، باید طی چند مرحله، یک سری عمل پیوند پوست بر روی بیمار انجام می دادند.

آقای بالسترود به گزارشگران Evening Standard گفت: “دیدیه حادترین موردی بود که من تا کنون دیده ام. این خال، تقریبا سه چهارم بدن وی را فرا گرفته بود.

“بدیهی است وی باید چند عمل دردناک دیگر را هم پشت سر بگذارد، اما به عقیده ما ارزشش را دارد. بهتر است مراحل عمل دیدیه را در این عکس ها ببینید تا بدانید چگونه دیدیه به شکل حاضر درآمده است. من واقعا از کاری که برای درمان وی انجام دادم، خوشحال و راضیم.

لبخند دوباره: دیدیه می گوید حالا با از بین رفتن این خال، دیگر می توانم بزرگ شوم.

لبخند دوباره: دیدیه می گوید حالا با از بین رفتن این خال، دیگر می توانم بزرگ شوم.

آقای بالسترود متخصص درمان بیمارانی است که مثل دیدیه از چنین بیماری نادری رنج می برند. علت این بیماری ناشناخته است، اما متخصصان بر این باورند علت آن یک جهش ژنی است که سبب تغییر در رشد سلول های پوستی جنین می شود.

آقای بالسترود، که در طول سال، حدود ۴۰ مورد از این نوع عمل را بر روی بیماران خود در خیابان گریت آرموند، انجام می دهد، اظهار داشت: کار کردن با تیم جراحان بوگوتا برای وی یک تجربه جالب و به یاد ماندنی بوده است.

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  8:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها