0

چین خواستار گسترش همکاری های اقتصادی با روسیه شد

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

چین خواستار گسترش همکاری های اقتصادی با روسیه شد

 

سفیر چین در مسکو تاکید کرد روسیه و چین از پتانسیل و توانایی زیادی برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری برخوردار هستند.

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ریانوستی، لی کیشان معاون نخست وزیر چین قرار است به زودی به مسکو سفر کند . مهمترین هدف از سفر این مقام بلند پایه چینی به روسیه بررسی راهکارهای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور اعلام شده است .

 

بر اساس این گزارش لی هوجی سفیر چین در روسیه تصریح کرد همکاری های سیاسی و اقتصادی روسیه و چین به هیچ وجه متناسب با پتانسیل ها و ظرفیت های موجود نیست . لی کیشان قرار است طی روزهای ۲۶ تا ۳۰ آوریل به روسیه سفر کند . گسترش همکاری های راهبردی روسیه و چین تا ده سال آینده به خصوص در زمینه های اقتصادی و تجاری مهمترین برنامه سفر معاون نخست وزیر چین به مسکو اعلام شده است .

 

چین بزرگترین شریک تجاری روسیه به شمار می رود . حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال ۲۰۱۱ میلادی به بیش از ۸۰ میلیارد دلار رسیده است . سفیر چین در روسیه افزود دو کشور قصد دارند حجم مبادلات تجاری خود را تا سال ۲۰۱۵ میلادی به ۱۰۰ میلیارد دلار و تا سال ۲۰۲۰ میلادی نیز به بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار افزایش دهند .

 

وی از سرمایه گذاران و صنعتگران روسی خواست تا برای اجرای پروژه های بزرگ اقتصادی و تجاری در چین مشارکت کنند . روسیه و چین قصد دارند در بخشهای انرژی هسته ای، هواپیمایی ، فضانوردی و الکترونیک همکاری های مشترک خود را گسترش دهند .

جمعه 8 اردیبهشت 1391  12:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها