0

بوسه يك ديده‌بان بر دستان امام+عکس

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

بوسه يك ديده‌بان بر دستان امام+عکس

اين تصوير متعلق به «شهيد علي طاهري»، يكي از ديده‎بانان عمليات بازي‏دراز است كه در ديدار با حضرت امام خميني در جماران گرفته شده است.
به گزارش خبرگزاري فارس، ديده باني در سال هاي دفاع مقدس يكي از اموري بود كه بسيار به كار رزمندگان آمد و باعث شد تا از تلف شدن بسياري از ادوات نظامي جلوگيري شود. 
در همان ماههاي ابتدايي جنگ در كردستان، با توجه به اينكه « سپاه پاسداران انقلاب اسلامي» تازه شكل گرفته بود، بعضا فاقد ديده بان بود. 

« شهيد علي طاهري» از جمله افرادي بود كه از روزهاي آغازين جنگ به عناون رزمنده وارد منطقه شده بود. آن روزهاي لشكر اصفهان كه متعلق به ارتش بود در سر پل ذهاب مستقر شده بود. فرماندهان سپاه، نبود ديده بان را كاملا حس مي كردند. به همين دليل به كمك برادران ارتش يكسري كلاس هايي با عنوان نقشه خواني، ديده باني و نحوه استفاده از قطب نما را به پاسداران آموزش دادند. شهيد طاهري نيز در اين كلاس ها آموزش ديد. 
در مدت كوتاهي آنچنان در كارش پيشرفت كرد كه تمامي اساتيد آن دوره كه خود آموزش ديده آمريكا بودند متحير از نبوغ وي شدند. وبالاخر ه در همان بازي دراز به شهادت رسيد. روحش شاد. 

اين تصاوير متعلق به ديدار فاتحان بازي دراز است كه با حضرت امام در جماران ديدار داشتند. 


ديدار فاتحان بازي دراز با حضرت امام در جماران، شهيد علي طاهري(نفر دوم از سمت چپ) در تصوير حضور دارد. در تصوير شهيدان جنگروي، حاجي بابا نيز ديده مي شود
ديدار فاتحان بازي دراز با حضرت امام در جماران، شهيد علي طاهري(نفراول از سمت چپ با پارچه سفيد در دور گردن) در تصوير حضور دارد
 ديدار فاتحان بازي دراز با حضرت امام در جماران، شهيد علي طاهري(نفر پنجم ايستاده از چپ) در تصوير حضور دارد
 

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

جمعه 8 اردیبهشت 1391  12:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها