0

رقابت نزدیک ۸۵ کیلویی‌های ایران در آسیا / ۶ طلا و نقره بر گردن کیانوش رستمی و سهراب مرادی

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

رقابت نزدیک ۸۵ کیلویی‌های ایران در آسیا / ۶ طلا و نقره بر گردن کیانوش رستمی و سهراب مرادی

 

 کیانوش رستمی و سهراب مرادی رقابت نزدیکی در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا داشتند.

 
 
به گزارش خبرآنلاین؛ پس از کسب مدالهای طلا و نقره حرکت یکضرب دسته 85 کیلوگرم، در حرکت دوضرب نیز رقابت اصلی میان کیانوش رستمی و سهراب مرادی بود.
کیانوش که تا حدودی از ناحیه زانو با آسیب دیدگی روبروست با انتخاب وزنه 201 کار خود را شروع کرد. به عبارتی کادر فنی در مورد او ریسک کرد و البته نتیجه اش را هم گرفت. کیانوش وزنه 201 کیلوگرمی را به آسانی بالای سر برد تا خیالش از بابت کسب مدال مجموع راحت شود. در ادامه جائه یوک سا از کره جنوبی و صفا الجمیلی از عراق با مهار وزنه های 203 کیلوگرمی بالاتر از کیانوش ایستادند، اما دیگر فرصتی برای افزایش رکورد نداشتند تا همه نگاه ها متوجه دو وزنه بردار ایرانی باشد.
سهراب مرادی در اولین حرکت به سراغ وزنه 210 رفت و با موفقیت آن را بالای سر برد. سپس نوبت به کیانوش رستمی رسید که با وزنه 211 کیلویی دست و پنجه نرم کند. کیانوش که در مسابقات جهانی پاریس با مهار وزنه 210 قهرمان جهان شده بود، این بار وزنه 211 را بالای سر برد تا ضمن شکستن رکورد شخصی خود بالاتر از سهراب مرادی قرار بگیرد. البته این پایان کار نبود چراکه هر دو وزنه بردار کشورمان یک وزنه 216 کیلویی را هم پیش روی خود داشتند، وزنه ای که رکورد ایران بود.
مرادی در حرکت دوم خود نتوانست این وزنه را مهار کند. کیانوش رستمی هم در آخرین حرکت خود در بالای سر بردن این وزنه ناموفق عمل کرد تا مرادی در آخرین حرکت رقابتهای دسته 85 کیلوگرم قهرمانی آسیا یک بار دیگر شانس خود را برای مهار این وزنه و کسب مدال طلا امتحان کند.
مرادی این وزنه را بالای سر برد و ضمن کسب مدال طلای دوضرب، مدال طلای مجموع را هم از آن خود کرد.
به این ترتیب در پایان رقابتهای دسته 85 کیلوگرم قهرمانی آسیا سهراب مرادی با 2 طلا و یک نقره و کیانوش رستمی با یک طلا و دو نقره، یک روز خوب را برای کاروان وزنه برداری ایران رقم زدند.
رده بندی 4 وزنه بردار برتر وزن 85 کیلوگرم مردان در زیر آمده است:
1- سهراب مرادی (ایران): یکضرب 172/ دوضرب 216/ مجموع 388 کیلوگرم (مدال طلا)
2- کیانوش رستمی (ایران): یکضرب 172/ دوضرب 211/ مجموع 383 کیلوگرم (مدال نقره)
3- جائه یوک سا (کره جنوبی): یکضرب 167/ دوضرب 203/ مجموع 370 کیلوگرم (مدال برنز)
4- صفا الجمیلی (عراق): یکضرب 155/ دوضرب 203/ مجموع 358 کیلوگرم

جمعه 8 اردیبهشت 1391  12:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها