0

اگر برای حجاب کاری نمی‌کنید، سنگ اندازی هم نکنید

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

اگر برای حجاب کاری نمی‌کنید، سنگ اندازی هم نکنید

 آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشت: گاهی اوقات سخنان برخی مسؤولان در خصوص حجاب اوامر الهی را سست می کند؛ مسؤولان اگر به مسأله حجاب کمک نمی کنند نباید طوری برخورد کنند که فضای جامعه فضایی ضد دینی در جامعه شود.

آیت الله حسینی بوشهری، نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه و امام جمعه قم گفت: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند محبت ما اهل بیت(ع) موجب شسته شدن گناهان می شود و حب اهل بیت حسنات را مضاعف می کند.

وی با بیان این که امام مجتبی(ع) می فرمایند «حب اهل بیت گناهان بنی آدم را می ریزد همانگونه که باد و طوفان برگ درختان را می ریزد»، تصریح کرد: باید توجه کرد که معنای محبت و مودت چیست، ائمه به شیعیان سفارش کرده اند و از آنها توقع عمل دارند.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: امروز انتظاری که فاطمه(س) از جامعه انقلابی ما دارد این است که خیابان ها، مجالس، بازارها، اداره ها، روش مسؤولان و همه و همه بر اساس عمل به فرموده های اهل بیت(ع) باشد.

وی با ذکر این که تنهای ادعای دوستی کردن کافی نیست، بیان کرد: گرچه ادعای دوستی مرحله ای دارد و بستر ساز مسأله اطاعت است اما راهکار این است که همه آحاد مردم به اوامر اهل بیت پایبند باشند و به باید ها و نباید های آنها پاسخ مثبت دهند تا جزو شیعیان محسوب شوند.

آیت الله حسینی بوشهری همچنین گفت: سخنان برخی مسؤولان در خصوص حجاب گاهی اوامر الهی را سست می کند، مسؤولان اگر به این مسأله کمک نمی کنند نباید به گونه ای برخورد کنند که فضای جامعه ضد دینی شود.

وی در پایان اظهار داشت: فاطمه زهرا(س) الگوی جامعه بشری است، لذا نباید فضای جامعه به گونه ای شود که مردان خانه نشین شوند و زنان در ادارات پرسه بزنند، این خلاف مبانی اسلام است.

جمعه 8 اردیبهشت 1391  12:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها