0

دستگاه بازيافت طلا استخراج مي‌كند

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

دستگاه بازيافت طلا استخراج مي‌كند

  شرکت آلمانی "سات" اعلام کرد دستگاهی ساخته است که می تواند برای بازیافت از یک محل به محل دیگر برود و مواد نادر و قیمتی مانند طلا، نقره، مس، لیتیوم و غیره را از میان ضایعات الکترونیکی استخراج کند.

به گزارش جام جم به نقل از يورونيوز، سیستم بازیافت سیار در داخل یک کانتینر در خارج شهر بلگراد، پایتخت صربستان قرار داده شده است. هدف، ارائه روش های جدید بازیافت برای بدست آوردن فلزهای قیمتی از ضایعات الکترونیکی است.

فرانچسکو وجیلیو، استاد مهندسی شیمی در دانشگاه آکیلا می گوید: "برای مثال پودری که از لوله های کاتد بدست می آوریم حاوی ایتریوم است، یعنی نزدیک ده درصد پودر و معمولا همه به زباله دان ریخته می شود."

بدین ترتیب حتی سیم های تلویزیون دیگر زباله محسوب نمی شود. فرانچسکو وجیلیو ادامه می دهد: می توانید مراحل دم کردن قهوه را تصور کنید. اسم آن را از صافی گذراندن، گذاشته ایم. آب از میان یک صافی عبور می کند تا قهوه در آب حل شود. البته برای بدست آوردن این عنصر، برای مثال ایتریوم که در پودر وجود دارد، یک معرف شیمیایی اضافه می کنیم تا عملیات ممکن شود.

ایتریوم برای ساخت صفحات لد تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرد. دیگر چه دستگاه هایی حاوی مواد نادر و قیمتی است؟ برند کوپاک پاسخ می دهد: "رایانه های شخصی، نوت بوک ها، دستگاه های دی وی دی، آداپتورها، لامپ های فلورسنت، صفحه های تلویزیون و مانیتور، باتری ها، ال سی دی ها و غیره."

"رسیکلازا" در بلگراد یکی از شرکای طرح اروپایی برای توسعه این سیستم است. هدف این است که شرکت های اروپای شرقی به امکانات بازیافت شرکت های غربی مجهز شوند.

برند کوپک، مدیر شرکت "سات" می گوید که یک ماه در صربستان می مانند، سپس به یک شرکت بازیافت کننده بزرگ تر می روند و دست آخر برای دو ماه در رومانی مستقر خواهند شد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

جمعه 8 اردیبهشت 1391  9:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها