0

موسيقي را با صداي بلند گوش ندهيد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

موسيقي را با صداي بلند گوش ندهيد

   اصواتي كه از مرز 80 دسي بل عبور كنند باعث صدمه گوش داخلي شده و اثرات منفي همچون انفجار دارد.

مهدي تبرائي كارشناس شنوايي شناسي در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران گفت: صدمه نوير يا سرو صدايي اضافه در محيط به سيستم شنوايي تاييد شده است و زماني كه اصواتي از 80 دسي بل به بالا به مدت طولاني به سيستم شنوايي برسد باعث صدمه گوش داخلي مي شود.
وي در ادامه بيان كرد: فاصله از منبع صدا يكي از موثرترين مسائل در شدتي كه به گوش مي رسد است، گفتار طبيعي افراد چيزي حدود 65 تا 70 دسي بل است، در صورتي كه يك نويد موثر بر گوش داخلي حدود 85 دسي بل است و اين مقدار صوت در هدفونها و ضبط خودروها و ديگر لوازم صوتي به راحتي شكل مي گيرد و تاثير بسيار منفي بر روي گوش داخلي ايجاد مي كند.
تبرائي تصريح كرد: استفاده از هدفون ها و پخش خودروها به همراه پليس باعث مي شود مژك هاي داخلي گوش تحريك شده و كم كم از كار بيفتد و صداي بم بيشترين تاثير را روي صفحه اي كه مژك ها روي آن قرار دارند را دارد.
اين كارشناس شنوايي شناسي درادامه عنوان كرد: زماني كه از هدفون ها استفاده مي كنيم و آن را داخل گوش قرار مي دهيم هيچ راه خروجي براي صورت ايجاد شده نمي گذارد صدا در كانال گوش ايجاد پژواك كند و بسته بودن كانال كه توسط خود هدفون ايجاد مي شود باعث كم شنوايي مي شود لذا پيشنهاد مي شود از هدفون هايي كه محفظه خروجي هوا دارد استفاده شود.
وي افزود: لرزش هاي ناشي از باند خودروها كه اغلب جوانان از آن ها استفاده مي كنند تاثير بسيار منفي در شنوايي دارد و مانند صداي انفجار كاملأ صدمه زننده است، با بلند نمودن صداي دريافتي، درك آن بالا نمي رود بلكه شدت آن افزايش مي يابد كه مرز 80 دسي بل را رد كرده و كاملا بايد از آن پرهيز شود.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

جمعه 8 اردیبهشت 1391  9:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها