0

بررسی فعالیت انجمن‌های ایرانی مقیم استانبول

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بررسی فعالیت انجمن‌های ایرانی مقیم استانبول

نسخه چاپيارسال به دوستان
با حضور سرکنسول ایران صورت گرفت
بررسی فعالیت انجمن‌های ایرانی مقیم استانبول

خبرگزاری فارس: فعالیت انجمن‌های ایرانی مقیم استانبول در دو نشست جداگانه هیات رئیسه انجمن خیریه ایرانیان و انجمن تجار و صنعتگران ایرانی در استانبول با حضور سرکنسول کشورمان در این شهر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: بررسی فعالیت انجمن‌های ایرانی مقیم استانبول

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، در دو نشست جداگانه با مشارکت اعضای هیات رئیسه انجمن خیریه ایرانیان و انجمن تجار و صنعتگران ایرانی مقیم استانبول با محمود حیدری سرکنسول کشورمان، فعالیت های این دو انجمن در سال گذشته و رویکرد آنان در سال جاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

آقای حیدری سرکنسول ایران در استانبول در این نشست دوستانه با تاکید بر نگاه جمهوری اسلامی به جامعه ایرانیان مقیم خارج به عنوان سرمایه های با ارزش معنوی و مادی ملت ایران، بر اهتمام جدی مجموعه سرکنسولگری کشورمان در استانبول در خدمت رسانی بهینه به هموطنان مقیم این شهر و استان های همجوار آن در عرصه های مختلف تاکید نمود و با اشاره به تبلیغات مغرضانه دشمنان، دفاع از هویت دینی و ملی ملت ایران را وظیفه مشترک همه ایرانیان در سراسر جهان دانست.

در این نشست همچنین پیرامون برنامه های فرهنگی ویژه جامعه ایرانی از جمله راهکارهای تقویت علاقه های فرهنگی موجود، ارتقاء همکاری های اقتصادی بین استانی و گسترش زبان و ادبیات فارسی بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

مسئولین انجمن های ایرانی یاد شده نیز ضمن بیان گزارشی از انتخابات داخلی مجمع سالانه این دو تشکل مردم نهاد، پیشنهاداتی در راستای تقویت همبستگی جامعه ایرانیان مقیم ترکیه ارائه کرده و از حمایت های معنوی و مادی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول قدردانی نمودند.

شایان ذکر است انجمن خیریه ایرانیان مقیم ترکیه به عنوان قدیمی ترین نهاد مدنی ایرانی خارج از کشور فعالیت خود را از سال 1945 در شهر استانبول آغاز نموده و مشارکت در امور خیریه و نگهداری از دو مسجد ایرانیان شامل مسجد والده خان در بخش اروپایی و مسجد سید احمد دره سی در بخش آسیایی استانبول بخشی از اساسنامه این انجمن است.

انجمن تجار و صنعتگران ایرانی نیز تشکلی دربرگیرنده مجموعه ای از فعالان اقتصادی ایرانی است که در راستای توسعه مناسبات ایران و ترکیه فعالیت می کنند.

انتهای پیام/ص

 
 
پنج شنبه 7 اردیبهشت 1391  11:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها