0

فعالیت‌ مبلغان شیعه در آفریقای جنوبی + عکس

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

فعالیت‌ مبلغان شیعه در آفریقای جنوبی + عکس

نسخه چاپيارسال به دوستان
فارس گزارش می‌دهد
فعالیت‌ مبلغان شیعه در آفریقای جنوبی + عکس

خبرگزاری فارس: گروهی از مبلغان شیعه با حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی، گزارشی از فعالیت‌های خود نظیر برگزاری دعای کمیل، برپایی کلاس‌های اخلاق و تهیه مایحتاج برای مستضعفان ارائه دادند.

خبرگزاری فارس: فعالیت‌ مبلغان شیعه در آفریقای جنوبی + عکس

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه فارس، گروهی از مبلغان اسلامی کشور آفریقای جنوبی با حضور در دفتر رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران به ارائه گزارشی از فعالیت‌های جامعه مسلمانان این کشور پرداختند.

در ابتدای مراسم «عبدالحمید وحید منیر» از مسجد و دانشگاه بین‌المللی المصطفی با اشاره به اینکه کلاس‌های مختلفی برای بزرگسالان، جوانان و کودکان در روزهای پایانی هفته و یکشنبه برگزار می‌شود، از برگزاری نماز جمعه هر هفته در این مسجد خبر داد.

 

«شیخ زکریا» از مرکز اسلامی «لبوا گومو» نیز با بیان اینکه علاوه بر برگزاری نماز جمعه، کلاس‌هایی برای فعالیت جوانان تدارک دیده شده است، از تشکیل کلاس‌های ویژه احکام اسلامی و عقاید تشیع در مرکز اسلامی «لبوا گومو» سخن به میان آورد.

«شیخ مسعود مصطفی» که به عنوان مبلغ در «کتلهنگ» انجام وظیفه می‌کند، به شرح فعالیت‌های اسلامی آموزشی احکام و اخلاق در «کتلهنگ» پرداخت.

 

«شیخ مسعود زکریا» از مرکز اسلامی اهل‌بیت علیهم‌السلام «کندبله» با بیان اینکه برنامه‌های ویژه‌ای برای افراد نیازمند و مستضعف در این مرکز برگزار می‌شود، اظهار داشت: تهیه مایحتاج برای مستضعفان از طریق جمع‌آوری اعانه از برخی افراد متمول، جلسات احکام با زندانیان و ارسال غذاهای حلال برای آنان از جمله فعالیت‌های دیگر این مرکز اسلامی است.

«شیخ نور محمد» از مرکز اسلامی «سوتو» نیز علاوه بر فعالیت‌های فوق‌الذکر، از برگزاری کلاس ویژه برای مردم منطقه «سوتو» خبر داد.

 

«شیخ احمد قاسم» از حسینه حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام از برگزاری دعای کمیل هر هفته در شب‌های پنج شنبه در حسینیه سخن به میان آورد.

«شیخ احمد حمید» نیز با اشاره به فعالیت‌های خاصی که همانند سایر مبلغین انجام می‌دهد، بیان کرد: حمایت بیشتر رایزنی و مرکز اسلامی تبلیغ در تأثیرگذاری این افراد مؤثرتر خواهد بود.

در ادامه، «مصطفی ملکی» رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی از استراتژی فعالیت‌های فرهنگی در سال جدید سخن گفت و اظهار امیدواری کرد در سال جدید با تقویت کارهای گذشته در دو حوزه دیپلماسی رسمی و غیررسمی، فعالیت‌های معنادار و پایداری انجام پذیرد و همچنین خواستار ارایه پیشنهادهایی به عنوان نقشه راه برای هر یک از حوزه‌های تبلیغی از سوی مبلغان شد.

انتهای پیام/ک

 
 
پنج شنبه 7 اردیبهشت 1391  11:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها