0

نگار استخر: در برنامه‌هاي تلويزيون به كودكان امكان تفكر دهيم

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

نگار استخر: در برنامه‌هاي تلويزيون به كودكان امكان تفكر دهيم

1-64.JPG

نمونه برنامه های خارجی کودک و خردسال در نشستی باعنوان رصد خانه و با حضور جمعی از تهیه کنندگان، نویسندگان و برنامه سازان کودک و خردسال بررسی و تحلیل شد.

به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، در آغاز این نشست محمود کریمی، مجری برنامه گفت: تبادل اطلاعات و نقد وبررسی برنامه های کودک و خردسال باعث بهسازی برنامه های تولیدی آینده می شود واین امر بسیار لازم و ضروری است.

در این نشست همچنین مجید قناد ـ مجری و یکی از تهیه کنندگان برنامه های کودک ـ گفت: استفاده به جا و به موقع از دکور، رنگ، لباس و عروسک در تولید برنامه‌های جذاب مهم است و با توجه به سن مخاطب از نوپا،خردسال تا کودک باید برنامه سازی طوری انجام شود که مخاطب را جذب کند و مفاهیم بهتر به کودک منتقل شود.

در ادامه این نشست زارعان، مدیرگروه کودک شبکه دوم سیما نیز در سخنانی گفت: استفاده درست از ابزارها و تکنولوژی در برنامه سازی، تحلیل و بررسی صحیح برنامه های کودک که در دنیا تولید شده است وهمچنین بکارگیری تجربیات خوب دیگران در تولید برنامه ها باعث می شود ما در امر برنامه سازی بیش ا زپیش موفق شویم و مفاهیم آموزشی بهتربه کودکان منتقل شود.

نگار استخر، یکی از تهیه‌کنندگان برنامه های کودک هم گفت: باید درتولید برنامه ها تلاش کنیم به کودک امکان تفکر بدهیم تا کودک وارد پروسه تفکر شود و خود مسائل را بررسی و راه حلی برآن پیدا کند.

همچنین برنامه‌سازان و تهیه کنندگان حاضر در این نشست با بیان دیدگاه‌های خود، تقویت نگرش علمی در تولید برنامه های کودک را خواستار شدند.

این برنامه به تدبیر مدیریت پژوهش سیما و با همکاری شبکه دو سیما برگزار شد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

پنج شنبه 7 اردیبهشت 1391  4:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها