0

فوت و فن

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

فوت و فن

 

اگر غذايتان خيلي تند شده است و به اشتباه به آن زياد فلفل زده‌ايد، نگران نشويد. مي‌توانيد براي اين‌كه شرايط بهتر شود، چند دقيقه قبل از اين‌كه غذا را از روي گاز برداريد، آب يك عدد ليموترش تازه را بگيريد و داخل غذايتان بريزيد و خوب هم بزنيد. با اين كار، تندي غذا تا حدي گرفته مي‌شود.

حتما شما هم مي‌دانيد كه اسپند دود كردن براي از بين بردن بوي نامطبوع محيط موثر است. پس اگر خانه شما از بوي غذا پر شده است، اين كار را فراموش نكنيد.

 

اگر مي‌خواهيد برنج بعد از پختن سفيد باشد، مي‌توانيد هنگام جوشيدن برنج يك قاشق غذاخوري ماست به آن اضافه كنيد.

اگر مي‌خواهيد براي پخت غذا از سبزي خشك استفاده كنيد، بهتر است چند ساعت قبل سبزي خشك شده را درون آب خيس كنيد. با اين كار سبزي بتدريج نرم مي‌شود و به صورت سبزي تازه درمي‌آيد.

اگر يخچال شما بوي بدي گرفته است، مي‌توانيد پنبه‌اي را به وانيل بماليد و درون يخچال بگذاريد. با اين كار بوي وانيل فضاي يخچال را پر مي‌كند و بوي خوش وانيل جاي بوي نامطبوع قبلي را مي‌گيرد.

براي اين‌كه هنگام پوست كندن پياز، چشم‌هايتان نسوزد و اشك شما درنيايد بايد پياز را زير آب پوست بكنيد. با اين كار خيلي كمتر اذيت خواهيد شد.

اگر مي‌خواهيد در زماني كوتاه چاي آماده شود، بهتر است مقدار كمي آب در كتري بريزيد و بگذاريد جوش بيايد. وقتي آب جوش آمد، با همان مقدار چاي را دم كنيد و سپس كتري را پر كنيد. وقتي آب داخل كتري دوباره جوش آمد، مي‌توانيد چاي غليظ را رقيق‌تر‌و ميل كنيد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

پنج شنبه 7 اردیبهشت 1391  2:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها