0

اعلام مالکیت رسمی چین برای نام iPad

 
mostafa110
mostafa110
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 123
محل سکونت : تهران

اعلام مالکیت رسمی چین برای نام iPad

 یکی از مقامات دولتی چین به خبرگزاری رویترز اعلام کرده است که حقوق مربوط به استفاده از نام iPad در واقع متعلق به یک شرکت سازنده صفحات نمایشی ورشکسته به نام Proview در شنزن چین است.

به گزارشفارنت؛ فو شانگچیان معاون اداره تنظیم و نظارت بازار چین در یک کنفرانس خبری در پکن در این مورد گفت:”با توجه به مفاد قانون علائم تجاری در چینن در حال حاضر پروویو شنزن صاحب نام تجاری آی‌پد است”.

این یک نشانه بسیار بد برای اپل است زیرا شرکت مذکور نیز از اپل به خاطر تقلب و رقابت ناعادلانه در خریداری علامت تجاری به دادگاه شکایت کرده است.

سخنگوی شرکت Proview در این مورد می‌گوید که هنوز در حال مذاکره با اپل است ولی هنوز هیچ گونه توافقی حاصل نشده است و گفتنی است که مقامات چینی در انتظار حکم نهایی دادگاه هستند مگر اینکه دو طرف به یک راه حل دوستانه دست پیدا کنند.

در حال حاضر برخی از وب سایت‌های خرده فروشی به طور منظم اقدام به ارائه آی پد های جعلی می‌کنند والبته اپل در این مورد کاملا عصبانی است و حال اگر اپل نتواند رضایت شرکت چینی Proview را کسب کند میلیون ها دلار جریمه شده و در ضمن از فروش محصولاتش در کشور چین جلوگیری خواهد شد .

پنج شنبه 7 اردیبهشت 1391  1:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها