0

با 4 خوراکی خوشمزه استرس تان را کم کنید

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

با 4 خوراکی خوشمزه استرس تان را کم کنید

 در دنیای شتاب زده کنونی استرس جزو جدا نشدنی زندگی همه‌ ما شده است. استرس کارهای خانه، استرس‌های شغلی، تحصیلی و غیره. مهم این است که بتوانیم این استرس‌ها را مدیریت و کنترل کنیم. راه‌های مختلفی برای مقابله با استرس‌ها و فشارهای روزمره وجود دارد. ما در این مطلب کوتاه شما را با 4 ماده‌ غذایی آشنا می‌کنیم و توصیه می‌کنیم برای داشتن آرامش بیشتر این چهار ماده‌ی غذایی را در برنامه‌ی غذایی روزانه‌تان بگنجانید.

شکلات سیاه
در پژوهش گسترده‌ای که در آلمان انجام گرفته مشاهده شده است افرادی که به مدت بیش از 6 سال شکلات سیاه مصرف کرده‌اند فشار خون پایین‌تری نسبت به افرادی دارند که کمتر از این ماده‌ی غذایی می‌خورند.
پژوهش دیگری نشان می‌دهد میزان هورمون استرس در افرادی که عادت به خوردن شکلات سیاه دارند کمتر است. حیف که شکلات سیاه حاوی چربی، قند و کالری است وگرنه می‌توانستید تا جایی که می‌توانید از این ماده غذایی میل کنید. اما بهتر است روزانه فقط دو تا سه مربع شکلات سیاه میل کنید.


ماهی
برای این که استرس‌هایتان را کنترل کنید اسیدهای چرب امگا 3 را به برنامه‌ غذایی خود اضافه کنید. این اسیدهای چرب ضروری، هورمون‌های استرس را مهار و با افسردگی مقابله می‌کند. می‌توانید از مکمل روغن ماهی استفاده کنید اما مصرف ماهی خوشمزه‌ترین روش برای دریافت این مواد مغذی است. توصیه می‌کنیم به طور مرتب دو مرتبه در هفته 90 گرم ماهی چرب میل کنید و یا اینکه گردو را دریابید و هر روز مصرف کنید.
 
چای سیاه
نتایج یک پژوهش انگلیسی نشان می‌دهد نوشیدن چای سیاه می‌تواند به سرعت عواقب استرس را برطرف کند. محققان این پژوهش مشاهده کردند هورمون استرس ( کورتیزول ) در افرادی که به مدت 6 هفته روزانه 4 فنجان چای سیاه نوشیده‌اند در سطح پایینی قرار دارد و بعد از یک اتفاق استرس زا، زودتر به آرامش دست می‌یابند تا افرادی که عادت به نوشیدن چای سیاه ندارند. محققان معتقدند که نوشیدن چای سیاه تأثیر مثبتی روی خلق و خوی افراد دارد و سطح هشیاری آن‌ها را بالا می‌برد.

آووکادو
گوشت این میوه‌ خوشمزه حاوی دو ماده‌ی ضداسترس قوی است: پتاسیم و اسیدهای چرب اشباع نشده  مونو. این دو عنصر مغذی فشار خون را پایین می‌آورد.
به علاوه اسیدهای چرب اشباع نشده مونو، برای دور شدن از حالت افسردگی مفید است. 

 تبیان

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

پنج شنبه 7 اردیبهشت 1391  1:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها