0

علت بروز آرتروز گردن چيست؟

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

علت بروز آرتروز گردن چيست؟

 دكتر جمشید، متخصص روماتولوژی و استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران به پرسش ما پاسخ می دهد.

علت بروز آرتروز گردن چیست؟

آرتروز گردن یكی از بیماری هایی است كه باید به درمان آن توجه كرد. معمولا در افرادی كه دچار آرتروز می شوند، درد از گردن شروع شده و گاهی تا بازو هم ادامه پیدا می كند. حتی گاهی هنگام مطالعه، رانندگی زیاد یا كار با كامپیوتر درد از ناحیه گردن شروع شده و تا نوك انگشتان ادامه می یابد.

البته باید مراقب دردهای بازو و دست بود تا مربوط به قلب نباشد، چرا كه ریشه های عصبی كه از گردن بیرون می آید تا دست ادامه دارد.

اما علت اصلی بروز آرتروز گردن این است كه حركت های ناگهانی زیاد به گردن می دهیم یا گردن مان را در یك وضعیت به مدت طولانی ثابت نگه می داریم.

گردن عضوی است كه باید ورزش داده شود؛ برای پیشگیری از بروز آرتروز باید ورزش منظم و مرتب داشته باشیم و بخصوص حركات به 4 جهت اصلی را باید در دستور كار قرار دهیم.

آرتروز طی سال ها ایجاد می شود؛ غضروف ها پیر می شود و آرتروز به وجود می آید و ما با حركت های ناگهانی و برداشتن جسم های سنگین باعث تشدید آن می شویم. برای جلوگیری از ابتلا به آرتروز گردن باید نكاتی را مورد توجه قرار دهیم، از جمله این كه سیگار نكشیم، بالش كوتاه زیر سر بگذاریم و اگر درد گردن مان بسیار شدید بود با پزشك مشورت كنیم چرا كه شاید احتیاج به درمان و مصرف دارو و فیزیوتراپی داشته باشد.

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

پنج شنبه 7 اردیبهشت 1391  12:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها