0

راهنمای گام به گام تمیز کردن صفحه کلید

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

راهنمای گام به گام تمیز کردن صفحه کلید

 

 

کیبرد یکی از اساسی ترین ابزارهای کامپیوتر ماست که با آن سر وکار داریم، و شاید در روز ساعتها و ساعتها دستهای ما با آن در تماس باشند. بر اساسی تحقیقاتی که اخیرا در موسسه یی در انگلستان صورت گرفته است باکتری های مضری که بر روی یک کیبرد اجتماع می کنند بسیار بیشتر و مضر تر از جمیع باکتری های مضری هستند که بر روی نشیمن گاه یک توالت جمع می شوند! خوب الان چه احساسی دارید؟ قصد دارید کیبوردتان را ضد عفونی کنید؟ در اسید بیاندازید؟ یا....!؟

برای همین لازم است هر از گاهی کیبرد هایمان را عین بچه آدم تر و تمیز کنیم، اینکار شاید چندان دشوار نباشد و شاید برای خیلی ها مثل آب خوردن ولی افرادی هم هستند که تا به حال حتی یکبار هم به آن فکر نکرده اند و ممکن است برای انجامش هیچ ایده ی خاصی نداشته باشند، لذا امیدوارم این راهنما برایشان مفید باشد. Wink

وسایلی که برای تمیز کردن کیبرد نیاز داریم در خانه ی همگی مان وجود دارد و نیازی نیست هزینه ی اضافی کنید، کلا ابزارهای تمیز کننده یی مثل اسپری های فشرده هوا و... برای تمیز کردن کیبرد چندان کارایی ندارند و اصلا بهتر است به آنها فکر نکنید و هزینه کردن در این زمینه اشتباه است. قبل از اینکه وارد بحث اصلی شویم توصیه می کنیم با دوربین تان یا گوشی موبایل خود یک عکس از کیبورد بی گیرید چون بعد از بر داشتن کلید ها از جایشان برای جا زدن مجدد شان در صورت نداشتن تصویر بایستی یک حافظه ی تصویری منحصر به فرد فرا انسانی داشته باشید.

 

اما مواد لازم:

- کمی دستمال کاغذی و یا دستمالهای مشابه که بتوانیم با آن گردگیری کنیم
- یک لیوان آب
- جارو برقی
- خلال دندان
- پیچ گوشتی
- و این راهنما

ابتدا کیبرد را در حالت صاف و مسطح قرار دهید، سپس یک سری مناسب به جارو برقی خود متصل نمائید، مکش جارو را در پائین ترین حد ممکن قرار دهید و به آرامی شروع به تمیز کردن لابه لای کلیدهای کیبرد خود کنید تا هر چیزی که بین آنها مانده است را جارو بیرون بکشد. بهترین سری جارو برقی برای انجام اینکار سری است که در انتهایش کمی مو های نازک دارد و معمولا برای تمیز کردن مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد، البته باز هم انتخاب نهایی با شماست.
جارو برقی را خاموش کنید و سپس دستمال کاغذی یا دستمال گرد گیری خود را بر دارید و سعی کنید روی کلیدها و لابه لایشان را کمی گرد گیری کنید، در این مرحله کلیدها زیاد تمیز نخواهند شد ولی مقداری از گرد و غباری که چند سال یا ماه است روی آنها نشسته کاسته می شود.
خوب حالا به بخش جالب داستان می رسیم، پیچ گوشتی را بر دارید از یک گوشه کیبرد مثل تصویر بالا شروع به در آوردن کلیدها از جایشان کنید، اینکار پیچیده گی خاصی ندارد می توانید آن را بدون پیچ گوشتی و با دست هم انجام دهید ولی در هر دو حالت باید با حوصله انجامش دهید.
نکات فنی و کنکوری در این باب: ترجیحا در آوردن کلیدهای کیبرد را از یک گوشه ی آن شروع نمائید، مثلا از گوشه سمت چپ پائین و از کلید کنترل شروع کنید، ضمن اینکه تا مادامی که به در آوردن و جا زدن کلیدها خوب مسلط نیستید سعی کنید کلیدهای بزرگ مثل شیفت، اسپیس، بک اسپیس، Enter را در نیاورید چون کمی جا زدن و در آوردنشان با باقی کلیدها فرق می کند. (حتما طرح اولیه کلیدها یادتان باشد یا نقشه صفه کلید رو بکشید تا در موقع جا زدن اشتباه نکنید!)
خوب اگر اولین بار باشد که صفحه کلیدتان را تمیز می کنید بعد از پیاده سازی کلیدها احتمالا یکی از ترسناک ترین مناظر ممکن را می بینید، زیر کلیدهای شما مخلوطی از گرد و خاک، مو و... وجود دارد و حسابی کثیف است.
هر چند ما یکبار با جارو برقی لابه لای کلیدها را تمیز کردیم ولی حالا لازم است یکبار دیگر به همان شکل سطح کیبرد را هم تمیز کنیم.
بعد از اینکه با جارو برقی تمیز کاری را انجام دادید ممکن است هنوز در برخی جا ها روی سطح کیبرد ذراتی چسبیده باشند اینجاست که خلال دندان به کار می آید تا شما را از شر این ذرات ریز هم خلاص نماید. بعد هم می توانید لابه لای جای کلید ها را با یک دستمال مرطوب کمی تمیز تر کنید و سپس با یک دستمال خشک کاملا خشکش نمائید.
خوب الان یک کیبرد کاملا پاستوریزه داریم!!
هنوز کلیدها را جا نزده ایم، اگر دقت کرده باشید روی کلیدها خصوصا آنهایی که بیشتر از بقیه کاربرد دارند همواره مقداری چربی سر انگشتها می نشیند، برای اینکه از شر این چربی هم خلاص شویم می توانیم کلیدها را در یک لیوان آب بیاندازیم کمی صبر کنیم و سپس آنها را خوب خشک کنیم و بعد جا بزنیم. فقط حتما کلیدها را کاملا خشک کنید و سپس جا بزنید، رطوبت می تواند به کیبرد شما آسیب وارد کند.
کلیدها را جا می زنیم و دفعه ی بعدی که از کیبرد استفاده میکنیم احساس پاکیزگی مضاعفی خواهیم داشت!

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

پنج شنبه 7 اردیبهشت 1391  12:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها