0

موضع كشورها در قبال دمشق بهتر شده است

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

موضع كشورها در قبال دمشق بهتر شده است

 

رئیس جمهور سوریه با تاكید بر اینكه موضع كشورهای مختلف در قبال مساله سوریه نسبت به گذشته بهبود یافته است، عنوان داشت كه انتخابات پارلمانی در این كشور در موعد مقرر خود برگزار خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه عنوان داشت: مواضع كشورهای مختلف در قبال مساله سوریه بهبوده یافته است.

 

وی در ادامه افزود: لازم و ضروری نیست كه حزب سوسیالیست بعث (حزب حاكم) در دولت آینده كه تكلیف آن در انتخابات پارلمانی در هفتم ماه مه (۱۸ اردیبهشت) مشخص می شود، حضور داشته باشد.

 

اسد همچنین خطاب به مخالفان سوری گفت: بحران سوریه تا بدین لحظه هنوز در ابتدای راه خود است.

 

وی در ادامه افزود: دولت باراك اوباما، رئیس جمهور آمریكا با آغاز تابستان مجبور می شود به دلیل تغییرات به وجود آمده در انتخابات آمریكا به دنبال راهكارهایی دیگری بگردد و بدین ترتیب فرصت های بیشتری برای همكاری آمریكا با مسكو در خصوص حل وفصل مساله سوریه به دست می آید.

 

اسد همچنین عنوان داشت: به استثنای قطر، عربستان و تركیه مواضع دیگر كشورهای در قبال سوریه در حال حاضر بسیار بهتر از گذشته شده است.

 

وی در ادامه افزود: هنوز تصمیمی در خصوص درخواست پارلمان برای به تاخیر انداختن انتخابات پارلمانی به دلایل فنی اتخاذ نشده است و همچنان تلاش داریم تا این انتخابات در هفت ماه مه برگزار شود و اگر بخواهیم آن را به تاخیر بیندازیم این انتخابات در تابستان برگزار خواهد شد.

 

اسد در دیدارش با مخالفان داخل سوریه عنوان داشت: من تنها رئیس حزب بعث نیستم بلكه رئیس جمهور تمام سوریه هستم و معتقدم كه می توان با ایجاد احزاب مختلف در سوریه آن ها را در روند سیاسی مشاركت داد.

 

وی در ادامه افزود: حزب بعث اگر بخواهد همچنان فعالیت های سیاسی داشته باشد باید در میان مردم حضور داشته باشد و برای باقی ماندن در این عرصه تلاش كند.

 

اسد همچنین تاكید كرد: در برقراری رابطه میان دمشق و بیروت منافع سوریه را در راس اولویت های خود قرار می دهیم. به محض پایان یافتن انتخابات پارلمانی در سوریه، دمشق بار دیگر توجه خود را به روابطش با لبنان بر اساس معیارهای جدید معطوف خواهد كرد.

پنج شنبه 7 اردیبهشت 1391  10:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها