0

خاطره آيت الله مكارم از 45 روز در زندان با شهيد مطهري

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

خاطره آيت الله مكارم از 45 روز در زندان با شهيد مطهري

 
1391/02/06   

خاطره آيت الله مكارم از 45 روز در زندان با شهيد مطهري

ما با شهيد مطهري 45 روز در يك زندان بوديم و من معتقدم كه افراد را در دو جا مي توان به خوبي شناخت كه يكي زندان و ديگري سفر است. در آن زندان 53 نفر از علما و روحانيون نيز حضور داشتند كه بسياري از آنها در سطح بالايي بودند اما در بين آنها شهيد مطهري روحيه بسيار عالي داشت و نمي گذاشت وقتش به بطالت بگذرد.

به گزارش نويد شاهد به نقل از مهر مرجع تقليد شيعيان در ديدار مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه علي ابن ابيطالب(ع) و فرمانده و مديران اين سپاه به ذكر خاطره اي از دوران اسارت در زندان به همراه شهيد مطهري پرداخت.
آيت الله العظمي ناصر مكارم شيرازي عصر سه شنبه در اين ديدار اظهار داشت: ما با شهيد مطهري 45 روز در يك زندان بوديم و من معتقدم كه افراد را در دو جا مي توان به خوبي شناخت كه يكي زندان و ديگري سفر است.

وي افزود: در آن زندان 53 نفر از علما و روحانيون نيز حضور داشتند كه بسياري از آنها در سطح بالايي بودند اما در بين آنها شهيد مطهري روحيه بسيار عالي داشت و نمي گذاشت وقتش به بطالت بگذرد.

آيت الله مكارم شيرازي تصريح كرد: شهيد مطهري در زندان مشغول بحث و مطالعه و مسائل اخلاقي مي شد و خيلي مقاوم بود.

وي با بيان اينكه شهيد مطهري تمام عمرش را صرف اسلام كرد، اظهار داشت: شهيد مطهري نمي گذاشت چيزي از وقتش تلف شود و براي همه ما الگو بود.

اين مرجع تقليد با اشاره به حضور شهيد مطهري در سنگر تعليم و تربيت گفت: اگر در حوزه علميه مي ماند به يكي از مراجع بزرگ تبديل مي شد ولي در آن زمان دانشگاه بسيار آلوده بود و ايشان احساس كردند كه بايد در دانشگاه نفوذ كنند و بذر انقلاب را در دانشگاه بپاشند.
انتهاي پيام
 
 
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  9:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها