0

معظم انقلاب

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

معظم انقلاب

معظم انقلاب

نويد شاهد: خودِ الگو ي فاطمه ي زهرا سلام الله عليها كه در دوران كودكي، در بعد از هجرت پيغمبر به مدينه، در داخل مدينه و در همه ي قضاياي عمومي آن روز پدرش -كه مركز همه حوادث سياسي اجتماعي بود - حضور داشت، نشان دهنده نقش زن در نظام اسلامي است. البته فاطمه زهرا سلام الله عليها قلّه اين فضائل است

سلسله ي انبيا، پاكترين و مقدسترين و نوراني ترين انسانهاي تمام تاريخ بوده اند. در ميان انسانهاي پاك و انسانهاي والا كه داراي روح عرشي و خدايي هستند، وجود مقدس خاتم الانبيا محمدمصطفي (صلّي الله عليه واله وسلّم) سرآمد همه، و خاندان پاك و اهل بيت مطهر او - كه قرآن، ناطق به اين طهارت و پاكيزگي و آراستگي است - در شمار برترين و بالاترين انسانهاي پاك و مطهر و نوراني در همه ي تاريخ است. زني مثل فاطمه ي زهرا (سلام الله عليها) در همه ي تاريخ، كيست؟! انساني مثل علي مرتضي در سرتاسر تاريخ بشريت، كجا نشان داده مي شود؟!)

....

اگر آن روز امت اسلامي، نصب پيغمبر را درست و با معناي حقيقيِ خودش درك مي كردند و تحويل مي گرفتند و دنبال علي بن ابي طالب (عليه السّلام) راه مي افتادند و اين تربيت نبوي استمرار پيدا مي كرد.

و بعد از اميرالمؤمنين هم انسانهاي معصوم و بدون خطا، نسلهاي بشري را مثل خود پيغمبر، پي درپي زير تربيت الهيِ خودشان قرار مي دادند، بشريت خيلي زود به آن نقطه يي مي رسيد كه هنوز به آن نقطه نرسيده است؛ علم و فكر بشري پيشرفت مي كرد؛ درجات روحي انسانها بالا مي رفت؛ صلح و صفا در بين انسانها برقرار مي شد و ظلم و جور و ناامني و تبعيض و بي عدالتي از بين مردم رخت برمي بست. اين كه فاطمه ي زهرا (سلام الله عليها) - كه در آن زمان عارف ترين انسانها به مقام پيغمبر و اميرالمؤمنين بود - فرمود اگر دنبال علي راه مي افتاديد، شما را به چنين سرمنزلي هدايت مي كرد و از چنين راهي مي برد، به همين خاطر است؛ ولي بشر زياد اشتباه مي كند

......

وقتي كه پسران نبي اكرم در مكه يكي پس از ديگري از دنيا رفتند، دشمنان شماتتگر اسلام و پيامبر - كه ارزشهايشان منحصر در مال و ثروت و فرزند و جاه و جلال دنيايي بود - پيامبر را شماتت كردند و گفتند تو ابتر هستي - يعني بي دنباله - و با مرگ تو، همه چيز از آثار و نشانه هاي وجود تو تمام خواهد شد!

خداوند متعال اين سوره را بر پيامبر نازل كرد، تا هم قلب پيامبر را تسلي بدهد، هم حقيقتي را براي آن بزرگوار و براي مسلمانان روشن كند؛ لذا فرمود: ((انّا اعطيناك الكوثر))؛ ما به تو كوثر بخشيديم؛ آن حقيقت عظيم و كثير و فزاينده.

مصداق كوثر براي نبي اكرم، چيزهاي گوناگون است. يكي از برجسته ترين مصاديق كوثر، وجود مقدس فاطمه ي زهراست؛ كه خداوند متعال در اين وجود مبارك، دنباله ي معنوي و مادي پيامبر را قرار داد. برخلاف تصور دشمنان ملامتگر، اين دختر بابركت، اين وجود ذي جود، آن چنان مايه ي بقاي نام و ياد و مكتب و معارف پيامبر شد كه از هيچ فرزند برجسته و باعظمتي، چنين چيزي مشاهده نشده است. اولاً از نسل او يازده امام و يازده خورشيد فروزان، معارف اسلامي را بر دلهاي آحاد بشر تابانيدند؛ اسلام را زنده كردند؛ قرآن را تبيين كردند؛ معارف را گسترانيدند؛ تحريفها را از دامن اسلام زدودند و راه سوء استفاده ها را بستند. يكي از اين يازده امام، حسين بن علي (عليه السّلام) است كه پيامبر طبق روايت فرمود: ((انا من حسين و حسين سفينة النّجاة و مصباح الهدي)). با آن همه آثار و بركاتي كه در آن شخصيت، در آن شهادت و بر آن قيام در تاريخ اسلام مترتب شده است، او يكي از ذراره هاي فاطمه ي زهراست. يكي از اين خورشيدهاي فروزان، امام باقر، و يكي ديگر امام صادق (عليهماالسّلام) است كه معارف اسلامي، مرهون زحمات آنهاست. نه فقط معارف شيعي، كه ائمه ي معروف اهل سنت، يا بي واسطه، يا باواسطه، بهره مندان از فيض دانش آنها هستند. اين كوثر فزاينده ي روزبه روز درخشنده تر، نسل عظيم پيامبر را در تمام اقطار اسلامي پراكند؛ كه امروز هزاران، بلكه هزاران هزار خاندانهاي مشخصِ شناخته شده ي در همه ي دنياي اسلام، نمودار بقاي نسل جسماني آن بزرگوارند؛ همچنان كه هزاران مشعل هدايت در دنيا نمودار بقاي معنوي آن مكتب و آن وجود مقدسند؛ اين كوثر، فاطمه ي زهراست. سلام خدا بر او، درود همه ي انبيا و اوليا و فرشتگان و آفريدگان پروردگار بر او تا روز قيامت.

منبع:

برگرفته از متون سايت حضرت آيت الله العظمي خامنه اي

انتهاي پيام/ب
 
 
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  9:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها