0

مسکن

 
flatrone1940
flatrone1940
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 323
محل سکونت : همه جای ایران سرای من است

مسکن

مسکن
 

تاثیر فاز دوم هدفمندی بر قیمت مسکن؛ بازار مسکن راکد شد

تاثیر فاز دوم هدفمندی بر قیمت مسکن؛ بازار مسکن راکد شد
مسکن > خریدوفروش  - رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک درباره بازار خرید و فروش مسکن گفت: به دلیل به تعویق افتادن اجرای فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، فروشندگان و خریداران دست نگه داشته‌اند و اقدام به خرید و فروش نمی‌کنند و این در حالی است که پس از اجرای این قانون تغییری در قیمت‌ها رخ نخواهد داد.

مصطفی قلی خسروی با بیان این‌که به دنبال یکسان‌سازی نرخ کارمزد مشاوران املاک و تعیین آن به میزان نیم درصد در کل کشور هستیم گفت: نرخ کارمزد مشاوران املاک در شهرهای مختلف متفاوت است. ما از کلیه شهرستان‌ها نرخ‌ها را درخواست ‌کرده‌ایم و به دنبال ساماندهی و یکسان‌سازی نرخ کارمزد در تمام شهرها هستیم.

وی در ادامه با اشاره به این‌که پیشنهاد ما این است که نرخ کارمزد برای خرید و فروش در تمام شهرها 0.5 درصد شود به ایسنا گفت: در مورد اجاره نیز پیشنهاد دادیم یک چهارم مبلغ اجاره ماهانه با در نظر گرفتن ودیعه از طرفین معامله اخذ شود.

اکنون نرخ کارمزد برای معاملات املاک تا 30میلیون تومان از هر طرف معامله نیم درصد مبلغ مورد معامله، برای معاملات املاک تا 50میلیون تومان برای تا 30میلیون تومان اول 0.5 درصد و برای مازاد آن از هر طرف معامله 0.75 درصد، برای معاملات املاک از 50میلیون تومان تا 100میلیون تومان برای تا 30میلیون تومان اول 0.5 درصد و مازاد آن تا 50میلیون تومان 0.75 درصد و برای مازاد آن 0.5 درصد از هر طرف معامله، برای معاملات املاک بیش از 100میلیون تومان، تا 100میلیون تومان آن طبق بندهای 1 و 2 و 3 مصوبه مذکور و برای مازاد آن میزان 0.25 درصد از طرفین معامله دریافت می‌شود. هرچند که در بسیاری از معاملات، این فرمول‌ها رعایت نشده و مشاوران املاک یا به صورت توافقی یا با سوءاستفاده از عدم آگاهی خریدار و فروشنده از قیمت‌های مصوب، مبالغی بسیار بیش از آنچه که در بالا به آن‌ها اشاره شد، از طرفین معامله دریافت می‌کنند.

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  5:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها