0

بودجه نظامي کشورهاي آسيايي بيش از سه درصد افزايش داشته است

 
flatrone1940
flatrone1940
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 323
محل سکونت : همه جای ایران سرای من است

بودجه نظامي کشورهاي آسيايي بيش از سه درصد افزايش داشته است

بودجه نظامي کشورهاي آسيايي بيش از سه درصد افزايش داشته است
1391\02\06 11:53 AM
تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1391/02/06
00:04:57.18
آمارها نشان می دهد بودجه نظامی کشورهای آسیایی در سال دوهزار و یازده در مقایسه با سال پیش از آن بیش از سه درصد افزایش داشته است.
به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی
کره شمالی در حالی هشتادمین سالگرد تاسیس ارتش خود را جنش می گیرد که بر اساس برآورد وزارت خارجه آمریکا بودجه دفاعی کره شمالی به اندازه یک چهارم کل اقتصاد این کشور است. اما در کره جنوبی بودجه دفاعی کمتر از سه درصد کل تولید ناخالص داخلی است. درباره ژاپن این رقم فقط یک درصد است. در کل بودجه نظامی آسیا رو به افزایش است در حالیکه غرب بودجه نظامی خود را کاهش می دهد. مجموع بودجه دفاعی کشورهای چین، ژاپن،هند، کره جنوبی و استرالیا بیش از هشتاد درصد کل بودجه نظامی و دفاعی آسیا را به خود اختصاص می دهند.
در سال دوهزار و یازده بودجه نظامی آسیا در مقایسه با سال دوهزار و ده سه ممیز پانزده صدم درصد رشد داشت.
هم اکنون چین بیشترین بودجه نظامی را در منطقه دارد. بر اساس آمار رسمی پکن، بودجه دفاعی چین در سال دوهزار و یازده در مقایسه با دو سال پیش از آن یعنی سال دوهزار و یک دو و نیم برابر رشد داشته است.
ریچارد بیتزینگر استاد دانشگاه مطالعات بین المللی راجاراتنام هند گفت در یک دهه گذشته کشورهای آسیایی بودجه نظامی خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده اند و این روند ممکن است تا مدتی ادامه پیدا کند بویژه که اوضاع امنیتی منطقه تغییری نکرده است. البته این کار می تواند تاثیرات منفی خود را داشته باشد که از جمله آن افزایش تنش در منطقه و کاهش بودجه دیگر بخشها از جمله آموزش بویژه در کشورهای فقیرتر است.
00:06:43.16
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  5:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها