0

گرانترين طلاق هاي دنيا + تصاویر

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

گرانترين طلاق هاي دنيا + تصاویر

 1- روپرت مرداك و آنا 

هزينه طلاق: 1/7 ميليارد دلار


اين زوج پس از 32 سال زندگي مشترك و با وجود سه بچه، در سال 1999 تصميم به جدايي گرفتند. روپرت مرداك سرمايه دار آمريكايي_ استراليايي و سهامدار نيوز كورپورشين در جريان اين طلاق، ملزم به پرداخت 1/7 ميليارد دلار به همسرش شد، تا شماره يك ليست گرانترين طلاق هاي دنيا را از آن خود كند. روپرت مرداك 17 روز پس از اين طلاق با دختر بسيار جواني به نام وندي دنگ ازدواج كرد.
 


2- برني اكلستون و اسلاويكا

هزينه طلاق: 1 ميليارد دلار


اكلستون ميلياردر معروف و مديرعامل و سهامدار شركت هاي "گروه فرمول يك" در سال 2009 همسر خود را با هزينه اي حدود 1 ميليارد دلار طلاق داد. البته اين مبلغ ابتدا 4 ميليارد دلار بود كه با رضايت اسلاويكا به مبلغ 1 ميليارد دلار كاهش يافت.
 


3- عدنان خاشقچي و ثريا
هزينه طلاق: 874 ميليون دلار


اين زوج سعودي در سال 1974 از يكديگر جدا شدند، اما ثريا در سال 1979 ادعاي مهريه 2/5 ميليارد دلاري از همسرش كه تاجر و دلال اسلحه بود، كرد.
عدنان و ثريا سپس در سال 1982 روي مبلغ 874 ميليون دلار توافق كردند و هزينه طلاق آنها حدود 20 سال به عنوان گرانترين طلاق دنيا شناخته مي شد.4- كرگ مك كاو و وندي
هزينه طلاق: 460 ميليون دلار


كرگ مك كاو، يكي از سهامداران عمده شركت هاي مخابراتي و ديجيتالي مك كاو بوده كه در اواسط دهه 90، تصميم به فروش كمپاني خود به مبلغ 12 ميليارد دلار مي گيرد.
وندي با دريافت چنين مبلغي از همسر سابقش در ليست 400 نفر از ثروتمندترين آمريكايي ها در مجله فوربز قرار گرفت و بخشي از سهام نيويورك تايمز را نيز خريداري كرد.
 


5- رابرت جانسون و شيلا
هزينه طلاق: 400 ميليون دلار


رابرت جانسون يكي از سرمايه گذاران اصلي شبكه تلويزيوني بي. اي. تي و اولين ميلياردر آمريكايي با اصليت آمريكايي_ آفريقايي بوده است.
اين زوج پس از سه دهه زندگي مشترك در سال 2000 تصميم به جدايي مي گيرند و هزينه طلاق آنها براي مدتها سوژه رسانه ها مي شود. شيلا اندكي بعد با قاضي دادگاه طلاق خود ازدواج مي كند.
 


6- رومان آبرامويچ و ايرنيا
هزينه طلاق: 300 ميليون دلار


رومان آبرامويچ ميلياردر و مالك باشگاه چلسي بايد وكلاي بسيار زبده اي داشته باشد كه از هزينه طلاق نصف دارايي اش (طبق قانون طلاق روسيه) كه در آن زمان حدود 18 ميليارد دلار بود، تنها با 300 ميليون دلار از همسرش جدا شد.
رومان در زمان طلاق، شانزدهمين مرد ثروتمند جهان بود. ايرنيا اين 300 ميليون دلار را به صورت املاكي در انگليس و مسكو و يك هواپيماي شخصي دريافت كرد.
 


7- مايكل پولسكي و مايا
هزينه طلاق: 184 ميليون دلار


مايكل پولسكي مالك و رئيس شركت اينونرژي يكي از شركتهاي پيشرو در صنعت انرژي هاي پاك در سال 1975 با مايا ازدواج كرد و در سال 1976 تنها با سرمايه 500 دلار به آمريكا مهاجرت كرد. وي پس از موفقيت هاي شغلي چشمگير، در سال 2003 همسرش را طبق قانون تقسيم مساوي اموال، طلاق داد.
 


8- مايكل جردن و جوانتيا
هزينه طلاق: 168ميليون دلار


مايكل جردن از مشاهير بسكتبال آمريكا با همسرش 17 سال زندگي كرد، اما در سال 2006 از وي جدا شد. همسرش خانه 168 ميليون دلاري جردن را در ازاي هزينه طلاق، گرفت.
 


9- نيل دياموند و مارسيا مورفي
هزينه طلاق: 150 ميليون دلار


ظاهرا 25 سال زندگي مشترك براي در كنار هم ماندن و زندگي تا آخر عمر با يكديگر كافي نبود. مارسيا پس از خبرهايي كه مبني بر خيانت همسرش منتشر شد، تصميم به طلاق از او گرفت، البته هزينه طلاق اين زوج هيچگاه به طور رسمي اعلام نشد، اما دياموند يكبار طي يك مصاحبه به پرداخت 150 ميليون دلار اشاره كرد.
 


10- تايگر وودز و الين نوردگرن
هزينه طلاق: 110 ميليون دلار


تايگر وودز قهرمان ورزش گلف جهان در سال 2004 با الين نوردگرن ازدواج كرد و در آگوست 2010 از او جدا شد.11- گرگ نورمن و لورا اندرسي
هزينه طلاق: 103 ميليون دلار


گرگ نورمن بازيكن گلف استراليايي نيز در سال 2006 به ازدواج 25 ساله خود، خاتمه دادند.
نورمن پس از آن، با يكي از قهرمانان تنيس با نام كريس اورت ازدواج كرد كه ازدواجشان بيش از 15 ماه نيز طول نكشيد.
 


12- استيون اسپيلبرگ و امي ايرونيگ
هزينه طلاق: 100 ميليون دلار


استيون اسپيلبرگ كارگردان، تهيه كننده و فيلمنامه نويس آمريكايي و برنده 3 جايزه اسكار، اولين بار در سال 1984 امي ايرونيگ بازيگر را ملاقات كرد، اما اين ازدواج چندان به طول نينجاميد و اين زوج در سال 1988 تصميم به جدايي گرفتند. در آن زمان ايرونيگ مالك نيمي از دارايي اسپيلبرگ شد.13- سامنر و فيليس رد استون
هزينه طلاق: 100 ميليون دلار


ازدواج 52 ساله اين زوج نير سرانجام خوشي نداشت. 
سامنر مالك و مدير شركت هاي بزرگي چون وياكام بوده كه فاصله زيادي بين اين 100 ميليون دلار پرداختي با سرمايه 1/5 تا 2/5 ميليارد دلاري او وجود دارد. سامنر اما در ازدواج دوم خود ديگر حواسش جمع شده بود و توافق نامه اي را با همسرش جديدش امضاء كرد تا دوباره مجبور به پرداخت چنين مبالغ هنگفتي نشود.

14-  گاي ريچي
هزينه طلاق: 92 ميليون دلار


طلاق گای ریچی علاوه بر قرار گرفتن در فهرست گرانترين ها از اين نظر جالب بود كه اين مبلغ از طرف مدونا به شوهرش پرداخت شد.
در واقع، مدونا اولين زني بود كه پس از طلاق به همسر سابقش نيز پول مي پردازد.
 


15- هريسون فورد و ملينا متيسون
هزينه طلاق: 85 ميليون دلار


هريسون فورد بازيگر آمريكايي و از چهره هاي قديمي هاليوود و همسرش، پس از 18 سال زندگي مشترك و تشكيل يك خانواده چهار نفره در سال 2004، از يكديگر جدا شدند.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  5:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها