0

آنگولا صادرکننده ال ان جی می شود

 
flatrone1940
flatrone1940
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 323
محل سکونت : همه جای ایران سرای من است

آنگولا صادرکننده ال ان جی می شود

نسخه چاپيارسال به دوستان
آنگولا صادرکننده ال ان جی می شود

خبرگزاری فارس: آنگولا قصد دارد صادرات رسمی ال ان جی گاز مایع طبیعی را از اواخر ژوئن 2012 اغاز کند .

خبرگزاری فارس: آنگولا صادرکننده ال ان جی می شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز کار صادرات آزمایشی ال ان جی آنگولا از ماه آینده آغاز خواهد شد و صادرات رسمی ال ان جی این کشور به بازارهای بین المللی از اواخر ژوئن آغاز می شود.

بر اساس این گزارش خوزه بوتلهو واسکنسلوس وزیر انرژی آنگولا ضمن تائید این مطلب تاکید کرد:این کشور قصد دارد ال ان جی تولیدی خود را به بازارهای آسیا و اروپا صادر کند چرا که قیمت گاز صادراتی به بازارهای غیر آمریکایی بیشتر از بازار آمریکا است.

بر این اساس آنگولا قصد دارد هر سال بیش از 5.2 میلیون تن ال ان جی تولید کند . پروژه تولید ال ان جی در آنگولا با مشارکت شرکتهای شورون آمریکا ، انی ایتالیا ، توتال فرانسه ، بریتیش پترولیوم و شرکت نفت دولتی این کشور اجرا و به بهره برداری رسیده است. 

وزیر انرژی آنگولا افزود: پروژه تولید و صادرات ال ان جی آنگولا در مرحله نهایی قرار دارد و این کشور رسما از سه ماه سوم 2012 میلادی به جمع کشورهای صادر کننده ال ان جی خواهد پیوست.

مقامهای دولت آنگولا پیش از این اعلام کرده بودند صادرات ال ان جی این کشور در سه ماه نخست 2012 آغاز خواهد شد.

وزیر انرژی آنگولا افزود: در حالی که قیمت هر میلیون بی تی یو گاز طبیعی در بازار آمریکا تنها 2 دلار است این رقم در بازار اروپا بیش از 6 تا 8 دلار و در بازار آسیا بیش از 13 دلار است .

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  5:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها