0

دایره المعارف بازی‌های رایانه‌ای برای اولین بار در ایران

 
mostafa110
mostafa110
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 123
محل سکونت : تهران

دایره المعارف بازی‌های رایانه‌ای برای اولین بار در ایران

 به گزارش سافت گذر به نقل ظهور در این دایره المعارف ذیل هر لغت ترجمه شده توضیحاتی درباره موارد استفاده آن در بازی‌ سازی آورده شده و در عین حال تلفظ این لغات و همچنین شرح تخصصی آن‌ها نیز به صورت دقیق بیان شده است.به گزارش ظهور، نخستین دایره المعارف بازی‌های رایانه‌ای را بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تدوین کرد و به زودی وارد بازار می‌شود. تدوین دایره المعارف بازی‌های رایانه‌ای برای نخسین بار است که در دنیا انجام می‌شود.

برای طراحی و تدوین این دایره المعارف از کارشناسان و متخصصان عرصه بازی های رایانه ای استفاده شده و یک هزار و ۲۰۰ لغت تخصصی بازی های رایانه ای در این دایره المعارف برای علاقه مندان در شاخه بندی های هنری، فنی، طراحی بازی و مدیریت پروژه‌ای طبقه بندی شده است.

در این دایره المعارف ذیل هر لغت ترجمه شده توضیحاتی درباره موارد استفاده آن در بازی سازی آورده شده و در عین حال تلفظ این لغات و همچنین شرح تخصصی آنها نیز به صورت دقیق بیان شده است.

همچنین لغات هم خانواده و نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ لغت این دایره المعارف نیز در کنار هر لغت بیان شده است.

بر اساس این گزارش، علاوه بر ترجمه لغات تخصصی و مورد استفاده در عرصه بازی های رایانه ای، ۳۰۰ کنسول بازی مورد استفاده در تولید بازی های رایانه ای نیز در این دایره المعارف معرفی شده است.

همچنین در این دایره المعارف نام شرکت های بازی سازی و افراد معروف فعال در عرصه بازی های رایانه ای آورده شده است.

بر این اساس ۵۰ ژانر (گونه) بازی های رایانه ای در این دایره المعارف برای علاقه مندان تشریح شده است.

جمع آوری دایره المعارف بازی های رایانه ای تیر ماه سال گذشته آغاز شده و این کتاب تخصصی هم اکنون در مرحله ویراستاری قرار دارد و تا اواخر اردیبهشت ماه وارد بازار می شود.

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  5:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها