0

در سال جاری قیمت خرید تضمینی گندم 3950 ریال اعلام شد

 
flatrone1940
flatrone1940
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 323
محل سکونت : همه جای ایران سرای من است

در سال جاری قیمت خرید تضمینی گندم 3950 ریال اعلام شد

در سال جاری
قیمت خرید تضمینی گندم 3950 ریال اعلام شد

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 کشور گفت: با تصویب در کارگروه تعیین قیمت گندم، قیمت خرید تضمینی گندم در سراسر کشور و استان خراسان رضوی 3950 ریال اعلام شده است.

خبرگزاری فارس: قیمت خرید تضمینی گندم 3950 ریال اعلام شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5، محمد بدیعی اظهار داشت: به دنبال تصویب قیمت در کارگروه مربوطه تعیین قیمت خرید تضمینی گندم به مبلغ 3950 ریال برای هر کیلوگرم گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال جاری اعلام شده است.

بدیعی اضافه کرد: در سال گذشته قیمت پایه گندم بر اساس جدول پاکی دو درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید محاسبه گردید که در سال جاری با عنایت به ضرورت حمایت از کشاورزان در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی این قیمت پایه با افزایش در جدول پاکی با افت مفید و غیرمفید 4 و 2 محاسبه می‌شود.

وی به مکانیزم دیگری در ارتباط با حمایت از گندم‌کاران استان اشاره کرد و گفت: در سال جاری  سن‌زدگی حداکثر تا 2 درصد بدون کسر بها قابل خرید است و این در حالی است که در سال گذشته به ازای هر درصد سن زدگی 100 ریال قیمت گندم کاهش می‌یافت.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 اضافه کرد: در سال جاری همچنین در ازای هر درصد پاکی گندم افت مفید و افت غیرمفید به ترتیب 14 و 45 ریال به قیمت پایه آن به‌عنوان جایزه پاکی اضافه می‌شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 تمهید 30 مرکز و کمیسیون خرید در استان را از دیگر اقدامات پیش‌بینی شده در فصل خرید سال جاری برشمرد و اضافه کرد: در راستای خدمات‌رسانی هرچه سریع‌تر به کشاورزان این مراکز خرید تقریباً در تمام شهرستان‌های استان موجود است.

وی تاکید کرد: با توجه به پیش‌بینی سازمان جهادکشاورزی استان خراسان رضوی مبنی بر خرید بیش از 650 هزار تن گندم در سال جاری تمام مراکز ذخیره‌سازی استاندارد در استان آماده خدمات‌رسانی در خرید و ذخیره‌سازی دسترنج کشاورزان است که این مراکز ظرفیتی بالغ بر یک میلیون و 300 هزار تن را در سراسر استان در دو بخش دولتی و خصوصی تشکیل می‌دهد.

بدیعی همچنین قیمت پایه خرید گندم دوروم را هم در سال جاری 4.150 ریال اعلام کرد.

انتهای پیام/ح

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  4:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها