0

چين جزاير محل مناقشه با ويتنام را به مقاصد گردشگري تبديل مي‌كند

 
flatrone1940
flatrone1940
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 323
محل سکونت : همه جای ایران سرای من است

چين جزاير محل مناقشه با ويتنام را به مقاصد گردشگري تبديل مي‌كند

چين جزاير محل مناقشه با ويتنام را به مقاصد گردشگري تبديل مي‌كند

» سرویس: فرهنگي و هنري - گردشگري و حج
image-2.jpg

دولت چين گروهی از جزاير کوچک را كه محل مناقشه اين كشور با ويتنام است، به مقاصد گردشگري تبديل مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در شرايطي كه «سازمان جهاني جهانگردي» در گزارشي از رشد چشمگير صنعت گردشگري كشور آسيايي «چين» در سال 2011 خبر داده و اعلام كرده كه اين كشور با بيشترين ميزان رشد، در کسب درآمد از محل صنعت گردشگري، در صدر فهرست كشورهاي آسيايي ميزبان گردشگران قرار دارد، دولت چين قصد دارد، گروهی از جزاير کوچک را كه مالكيت آنها محل مناقشه اين كشور با ويتنام است، به مقاصد گردشگري تبديل كند.

به گزارش چاينا ديلي، اين جزاير كه «پاراسلز» (Paracels) ناميده شده و از تنوع گياهي و جانوري متنوع و بكر و سواحل پاك بهره مي‌برند، تا پايان سال جاري ميلادي با توسعه زيرساختهاي صنعت گردشگري، به مقاصد جديد گردشگري چين تبديل مي‌شوند، اين در حاليست كه اين كشور در سال 2011، ميزبان نزديك به 60 ميليون گردشگر بود.

كشور چين در حال حاضر مقصد سوم گردشگري جهان بوده و سياست‌هاي جديد دولت پكن كه توسعه‌ي صنعت گردشگري يكي از اركان آن است، از دهه‌ي 90 ميلادي آغاز شده‌اند كه حاصل آن‌ها، رشد چشم‌گير تعداد گردشگران اين كشور در يك دوره‌ي 10ساله (1996 تا 2006) بوده است.

در سال‌هاي اخير، ميزان درآمد مردم چين رشد چشم‌گيري داشته و از سال 1999 نيز دوهفته تعطيلات كه يك‌هفته‌ي آن در پاييز و ديگري در زمستان است، به تعطيلات كارگران اضافه شده است، تا در اين مدت، به ديگر مناطق سفر كنند.

در اين شرايط كارشناسان با توجه به عملكرد موفق دولت چين در طول دو هفته برگزاري مسابقات آسيايي در شهر «گوآنگژو»، با جذب نزديك به نيم ميليون گردشگر و جذب بيش از يك ميليون گردشگر در زمان برگزاري المپيك پكن در سال 2008، پيش‌بيني مي‌كنند كه دولت اين كشور به هدف خود در جذب 100 ميليون گردشگر در سال 2020 و تبديل شدن به مقصد نخست گردشگري جهان دست يابد.

دولت چين همچنين برنامه‌هاي زيادي نيز براي جذب گردشگر به واسطه حضور پررنگ در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي صنعت گردشگري به ويژه نمايشگاههاي IBT، فيتور و WTM دارد.

انتهاي پيام

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  4:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها