0

هشدار رييس فدراسيون چين در مورد مفسدين

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

هشدار رييس فدراسيون چين در مورد مفسدين

 

رييس فدراسيون فوتبال چين روز چهارشنبه هشدار داد کساني که در آينده در ورزش اين کشور مرتکب فساد شوند بشدت مجازات خواهند شد.


 

   '''' وي دي '''' که در سال 2010 پس از رسوايي فساد مالي مسوولان فدراسيون، باشگاه ها و داوران و برخي از فوتباليست چيني اين منصب را عهده دار شد، بر مبارزه با فساد مالي در فوتبال تاکيد کرد.


وي با اشاره به تباني در مسابقات، شرط بندي و دريافت رشوه به عنوان مصاديق اصلي فساد در صنعت فوتبال گفت: هنوز فساد از اين رشته ورزشي ريشه کن نشده است و اين غده سرطاني بايد از بين برود.


وي افزود: همه بايد از موارد گذشته درس عبرت بگيرند و اجازه ندهند در آينده چنين مواردي رخ دهد.


وي در مصاحبه با خبرنگاران در پکن خاطر نشان کرد: فدراسيون فوتبال و پليس چين يک ساختار مبارزه با فساد ايجاد کرده و از طريق آن متقابلا اطلاع رساني مي کنند.


رييس فدراسيون فوتبال چين گفت: قصد داريم با اينترپل و فيفا نيز در اين زمينه همکاري کنيم تا فوتبال چين از فساد پاک شود.


اين اظهارات در حالي مطرح مي شود که '''' نن يونگ '''' رييس سابق مرکز اجرايي فوتبال چين و '''' شيه يالونگ '''' رييس سابق فدراسيون فوتبال اين کشور اين هفته در يک دادگاه در شمال شرق چين به اتهام فساد مالي محاکمه شدند.


'''' يانگ يي مين '''' معاون سابق فدراسيون نيز ماه فوريه در جريان محاکمه خود اعتراف کرد که دهها هزار دلار پاداش از 20 باشگاه براي تباني در مسابقات دريافت کرده است.


وي به 10 سال و نيم زندان محکوم شده است.


چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  3:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها