0

کاهش ۱۷۰هزار تومانی دستمزد واقعی با گرانی‌ها

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

کاهش ۱۷۰هزار تومانی دستمزد واقعی با گرانی‌ها

 رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک درباره بازار خرید و فروش مسکن گفت: به دلیل به تعویق افتادن اجرای فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، فروشندگان و خریداران دست نگه داشته‌اند و اقدام به خرید و فروش نمی‌کنند و این در حالی است که پس از اجرای این قانون تغییری در قیمت‌ها رخ نخواهد داد. 

 

مصطفی قلی خسروی در گفت و گو با (ایسنا)، با بیان این‌که به دنبال یکسان‌سازی نرخ کارمزد مشاوران املاک و تعیین آن به میزان نیم درصد در کل کشور هستیم، تصریح‌ کرد: نرخ کارمزد مشاوران املاک در شهرهای مختلف متفاوت است. ما از کلیه شهرستان‌ها نرخ‌ها را درخواست ‌کرده‌ایم و به دنبال ساماندهی و یکسان‌سازی نرخ کارمزد در تمام شهرها هستیم.

وی در ادامه با اشاره به این‌که پیشنهاد ما این است که نرخ کارمزد برای خرید و فروش در تمام شهرها 0.5 درصد شود، گفت: در مورد اجاره نیز پیشنهاد دادیم یک چهارم مبلغ اجاره ماهانه با در نظر گرفتن ودیعه از طرفین معامله اخذ شود.

به گزارش ایسنا، اکنون نرخ کارمزد برای معاملات املاک تا 30میلیون تومان از هر طرف معامله نیم درصد مبلغ مورد معامله، برای معاملات املاک تا 50میلیون تومان برای تا 30میلیون تومان اول 0.5 درصد و برای مازاد آن از هر طرف معامله 0.75 درصد، برای معاملات املاک از 50میلیون تومان تا 100میلیون تومان برای تا 30میلیون تومان اول 0.5 درصد و مازاد آن تا 50میلیون تومان 0.75 درصد و برای مازاد آن 0.5 درصد از هر طرف معامله، برای معاملات املاک بیش از 100میلیون تومان، تا 100میلیون تومان آن طبق بندهای 1 و 2 و 3 مصوبه مذکور و برای مازاد آن میزان 0.25 درصد از طرفین معامله دریافت می‌شود. هرچند که در بسیاری از معاملات، این فرمول‌ها رعایت نشده و مشاوران املاک یا به صورت توافقی یا با سوءاستفاده از عدم آگاهی خریدار و فروشنده از قیمت‌های مصوب، مبالغی بسیار بیش از آنچه که در بالا به آن‌ها اشاره شد، از طرفین معامله دریافت می‌کنند.

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  12:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها