0

مشاهده اسناد PDF بدون نصب آكروبات

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

مشاهده اسناد PDF بدون نصب آكروبات

 

اگر يك كاربر كامپيوتر عادي باشيم، احتمالا همانند 99درصد از افراد ديگر، يك نرم‌افزار PDFخوان روي سيستم‌مان نصب شده است. اما آيا مي‌دانستيد كه مي‌شود بدون نصب نرم‌افزار و تنها با استفاده از مرورگر اينترنتي گوگل كروم اسناد PDF را روي كامپيوتر ديد؟

در اين راهنما به محيط كروم در ويندوز مي‌پردازيم اما مي‌توان آن را در لينوكس و مك نيز به كار برد.

 

روي هر فايل PDFكه مي‌خواهيد كليك راست كرده و گزينه Open With را انتخاب كنيد. اگر اين گزينه را در منو نديديد، روي فايل مورد نظر به‌جاي كليك راست، از كليد تركيبي Shift و كليك راست استفاده كنيد.

در پنجره باز شده مي‌توان انتخاب كرد كه فايل‌هاي PDF را با چه چيزي مشاهده كنيد، متاسفانه گوگل كروم در فهرست فايل‌ها نمايش داده نمي‌شود. روي دكمه Browse كليك كنيد و سپس به مسيري كه گوگل كروم نصب شده است، برويد. اگر مسير نصب شده كروم را نمي‌دانيد، روي آيكون ميانبر آن كليك راست كرده و گزينه Properties را انتخاب كنيد. در فيلد Target مي‌توان آدرس را يافت و همان را در پنجره قبلي كپي كرد.

بعد از اين‌كه فايل chrome.exe را به‌عنوان فايل باز كننده PDF انتخاب كرديد، كار به اتمام مي‌رسد. حالا با دوبار كليك كردن روي فايل PDF، مستقيما گوگل كروم اجرا مي‌شود. اگر اين ترفند برايتان كار نمي‌كند، در كروم به مسير about:plugins برويد و مطمئن باشيد كه گزينه Chrome PDF Viewer انتخاب شده است.

در اين ترفند از نگارش dev گوگل كروم استفاده شده است، اما احتمالا مي‌تواند در نگارش‌هاي پيشين و ثابت گوگل نيز اجرا شود.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  10:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها