0

كاهش هزينه خانوارها با توليد آنزيم‌هاي چند بار مصرف!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

كاهش هزينه خانوارها با توليد آنزيم‌هاي چند بار مصرف!

 ایسنا ، مواد شوينده با افزودن آنزيم‌ها، كارآيي بيشتري پيدا مي‌كنند. آنزيم در اصل كاتاليزوري است كه واكنش شيميايي را تسريع مي‌كند و افزودن آنزيم‌ها به مواد شوينده باعث شكسته شدن لكه آلودگي به قطعات كوچكتري مي‌شود كه براحتي بوسيله آب از بين مي‌روند.

مواد شوينده آنزيم‌دار كارآيي بسيار بالاتري نسبت به مواد بدون آنزيم دارند و قيمت آنها نيز بيشتر است. آنزيم هاي اصلي براي شكستن چربي، پروتئين و نشاسته شامل ليپاز، پروتئاز، آميلاز و سلولاز است.

در تحقيقات قبلي مشخص شده بود كه آنزيم ها بصورت انفرادي مي‌توانند به سطوح مختلف چسبيده و مورد استفاده مجدد قرار گيرند. دو تن از محققان عضو انجمن شيمي آمريكا روشي براي توليد آنزيم‌هاي چند بار مصرف ابداع كرده‌اند كه مي‌تواند به توليد مواد شوينده ارزان و با كيفيت منجر شود.

محققان هر چهار آنزيم را به قطعات پلاستيك (PVC) چسبانده وميزان دوام و كارآيي آنزيم‌هاي توليدي با اين روش را مورد بررسي قرار دادند.

آنها لباس هاي سفيد آلوده به نشاسته، ‌سبزي، تخم مرغ، خردل و روغن را با مواد شوينده حاوي اين آنزيم هاي جديد شستند. مواد شوينده با اين آنزيم جديد در مقايسه با مواد شوينده آنزيم دار متداول كارآيي بيشتري داشته و براي ۲۰۰ بار استفاده يا به مدت سه ماه فعال مي‌مانند.

اين تحقيق بدان معناست كه مواد شوينده جديدي در راهند كه علاوه بر امكان استفاده در دفعات متعدد، هزينه‌هاي خانوار را كاهش داده و شركت‌هاي توليد كننده مواد شوينده را با چلش جدي مواجه مي‌سازد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391  8:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها