0

آیا گوگل امروز Google Drive صد گیگابایتی را رونمایی می کند؟

 
mostafa110
mostafa110
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 123
محل سکونت : تهران

آیا گوگل امروز Google Drive صد گیگابایتی را رونمایی می کند؟

 

احتمالا شما هم از اوایل فروردین ماه شایعات حضور قدرتمند گوگل در بازار ذخیره سازی کلود و تصمیم این شرکت برای عرضه گوگل درایو را شنیده اید. حال این داستان بیشتر به واقعیت نزدیک می شود. از ساعاتی پیش برخی سایت های خبری به نقل از منابع خود در گوگل، درباره احتمال بالای رونمایی گوگل از سرویس جدید خود طی امروز سخن می گویند. 

طبق شنیده ها، قرار است «گوگل درایو» با فضای رایگان ۵ گیگابایتی به رقابت با دیگر شرکت های خدمات دهنده همچون Box و دراپ باکس بپردازد. این سرویس جدید گوگل احتمالا تا سقف ۱۰۰ گیگابایت (با پرداخت هزینه) قابل افزایش است. و البته امکانات جذاب فراوانی هم به عنوان برگ برنده برای گوگل درایو پیش بینی شده است. 

مهمترین قابلیتی که احتمالا همراه با این سرویس عرضه شود، تکنولوژی جستجوی عکس پیچیده و سطح بالایی است که به کاربر اجازه جستجو در انواع مختلف فایل ها را می دهد. این شیوه جستجوی جدید، از تکنولوژی تشخیص حروف دیداری شبیه چیزی که در Evernote است بهره می برد و می تواند نوشته ها را درون عکس ها و فایل های پی دی اف شناسایی کرده و در نتایج جستجو نمایش دهد. 

هنوز درباره قیمت سرویس های گوگل درایو خبری به بیرون درز نکرده است و باید تا زمان معرفی رسمی آن منتظر بمانیم. اما به نظر می رسد که با توجه به در اختیار داشتن سرورهای فراوان و قدرتمند، گوگل با قیمت هایی جالبی به جنگ دیگر سرویس های کلود خواهد رفت.


google_docs_5gb.jpeg

در خصوص شیوه استفاده از این سرویس هم گفته می شود که به دو صورت تحت وب (از طریق مرورگر) و با اپلیکیشن ویژه ابزارها و سیستم عامل های مختلف، می توان به امکانات گوگل درایو دسترسی داشت. علاوه بر این، برخی منابع پیش بینی می کنند که سرویس اسناد گوگل (Google Docs) هم با گوگل درایو ادغام و یکپارچه خواهد شد. همچنین گزارش هایی هم در خصوص افزایش حجم گوگل داکس به ۵ گیگابایت از صبح امروز منتشر شده که احتمالا پیش زمینه شروع به کار گوگل درایو است.

 

منبع : نارنجی

سه شنبه 5 اردیبهشت 1391  11:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها