0

عراق مقصد بخشی از سیمان تولیدی زنجان است

 
flatrone1940
flatrone1940
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 323
محل سکونت : همه جای ایران سرای من است

عراق مقصد بخشی از سیمان تولیدی زنجان است

 
 

عراق مقصد بخشی از سیمان تولیدی زنجان است

زنجان - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: كارخانه سیمان زنجان ضمن تامین سیمان مورد نیاز استان بخشی از محصول خود را به كشور عراق صادر می كند.

1391/02/05 - 14:47

به گزارش ایرنا، 'حمید صدری' روز سه شنبه در جریان بازدید استاندار از كارخانه سیمان زنجان اضافه كرد: این واحد تولیدی در سال 90 یك میلیون دلار سیمان به عراق صادر كرده است.

وی با بیان اینكه برای توسعه میزان تولید محصول نیاز به بهسازی و بازسازی تجهیزات كارخانه است افزود:‌ تعمیر و تجهیز این واحد صنعتی به 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی یادآور شد: با توجه به نیاز شدید كشورهای همسایه به واردات سیمان از ایران، با تجهیز كارخانه سیمان زنجان، می توان میزان صادرات این محصول را افزایش داد.

صدری، با بیان اینكه تركیه، عربستان صعودی و عراق از عمده خریداران سیمان ایرانی محسوب می شوند، اظهار كرد: پیش بینی می شود با روند موجود در این كشورها، طی 30 سال آینده میزان نیاز آنان به سیمان ایران به شدت افزایش یابد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، لازمه سهیم شدن در صادرات سیمان كشور را كمك به توسعه كارخانجات سیمان در سطح این استان دانست و گفت: تجهیز و نوسازی ماشین آلات كارخانه سیمان زنجان، علاوه بر افزایش میزان تولید كمك شایانی در اشتغالزایی و بالا رفتن كیفیت محصولات تولیدی خواهد كرد.

مدیر عامل شركت سیمان خمسه نیز در این بازدید، ظرفیت این كارخانه را تولید سالانه 500 هزار تن دانست و خاطر نشان كرد: با وجود 66 كارخانه سیمان با ظرفیت مجموع 70 میلیون تن در سال، این شركت از واحد های تولیدی كوچك در كشور محسوب می شود.

'مجید خانورودی' ایران را دارای رتبه اول تولید سیمان در خاورمیانه و رتبه پنجم در سطح جهان دانست و افزود: سال گذشته بیش از 10 میلیون تن سیمان از كارخانه های مختلف كشور صادر شده است.

وی، ماشین آلات این واحد صنعتی را كاركرده و در سطح درجه دو و سه دانست و یادآورشد: لازمه دستیابی به تولید اقتصادی و با كیفیت ، نوسازی تجهیزات و ماشین آلات است كه برای تحقق این موضوع نیاز به 100 میلیارد ریال اعتبار می باشد

سه شنبه 5 اردیبهشت 1391  9:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها