0

دخالت دولت در واردات كشاورزي را دچار مشكل كرده است

 
flatrone1940
flatrone1940
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 323
محل سکونت : همه جای ایران سرای من است

دخالت دولت در واردات كشاورزي را دچار مشكل كرده است

دخالت دولت در واردات كشاورزي را دچار مشكل كرده است


در بحث قیمت‌های تضمینی نه تنها حرف اساسی کشاورزان و دامداران را نشنیده‌ایم بلکه شرایط دیگری رابه آن‌ها تحمیل کردیم. مثلا گندمی که ۶۰۰ تومان برای کشاورز هزینه دارد ۳۹۵ تومان برای آن در نظر گرفته‌ایم.

ایلنا: رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در بخش کشاورزی مسایلی که مربوط به دولت است و دخالت دولت را در پی دارد موجب بروز مشکلات ‌می‌شود اما مردم خودشان در بخش کشاورزی خوب عمل ‌می‌کنند‌.به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس، ادامه داد: ما در بخش کشاورزی با موجود زنده سرکار داریم و اگر در شرایط و در زمان خودش به این موضوع پرداخته نشود از بین ‌می‌رود، مشکلی که صنعتگران با آن مواجه نیستند.

وی افزود: درآمد کشاورز‌ها آنقدر نیست که افزایش قیمت‌ها و تغییرات ناشی از هزینه‌ها را شیفت بدهند به سمت مصرف کنندگان چرا که با اعتراض مواجه ‌می‌شوند اما در بخش صنعت این امکان وجود دارد که بخشی از فشارهای اقتصادی به مصرف کننده انتقال پیدا کند.

رجایی گفت: در بحث قیمت‌های تضمینی نه تنها حرف اساسی کشاورزان و دامداران را نشنیده‌ایم بلکه شرایط دیگری رابه آن‌ها تحمیل کردیم. مثلا گندمی که ۶۰۰ تومان برای کشاورز هزینه دارد ۳۹۵ تومان برای آن در نظر گرفته‌ایم.

وی در پایان گفت: واردات بی‌رویه یکی از موضوعاتی است که بخش کشاورزی را با مشکل مواجه کرده است و امروز با تغییرات نرخ ارز کشاورزان برای واردات نهاده‌ها با مشکل مواجه‌اند. امسال باید در بودجه سهم کشاورزی روشن و شفاف باشد و ما مخالفیم که دولت فقط در فاز دوم گامی برای بخش کشاورزی بردارد.

پایان پیام
سه شنبه 5 اردیبهشت 1391  9:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها