0

صادرات ده میلیون تن سیمان استان زنجان به کشور عراق

 
flatrone1940
flatrone1940
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 323
محل سکونت : همه جای ایران سرای من است

صادرات ده میلیون تن سیمان استان زنجان به کشور عراق

صادرات ده میلیون تن سیمان استان زنجان به کشور عراق
زنجان -خبرگزاری مهر: مدیر عامل شرکت سیمان زنجان، از صادرات ده میلیون تن سیمان به کشور عراق در سال گذشته خبر داد و گفت: بین 66 کارخانه سیمان کشور رقابت وجود دارد چرا که این رقابت از لحاظ کیفی، تولید، تحویل مد نظر است و این شرکت درصدد ارتقای کیفیت تولید است.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید خانوردی روز سه شنبه در حاشیه بازدید استاندار از شرکت سیمان، از وجود 66 کارخانه تولید سیمان در کشور خبر داد و گفت: این کارخانه ها تولید 70 میلیون تن سیمان را در کشور بر عهده دارند و با تمهیدات دولت از 8 سال پیش تولید سیمان نزدیک 120 درصد افزایش داشته است.

وی اظهار داشت :12 کارخانه سیمان از دو سال دیگر به ظرفیت تولید 85 میلیون تن خواهند رسید و در حال حاضر ایران با ظرفیت تولید 70 میلیون تن در خاورمیانه جایگاه اول و در جهان مقام پنجم محسوب می شود.

مدیر عامل شرکت سیمان زنجان گفت: شرکت سیمان زنجان با ظرفیت تولید 500 هزار تن جزو شرکتهای کوچک در بین 66 کارخانه سیمان کشور است.

خانوردی افزود: این شرکت با ماشین آلات دسته دوم 20 سال پیش کار می کند لذا از نظر اقتصادی به صرفه نیست و باید این شرکت به ماشین آلات جدید مجهز شود لذا افزایش بهینه سازی و نوسازی حرف اول را در تولید می زند .

وی گفت: افزایش کیفیت تولیدات و افزایش تولید مد نظر است لذا 15 درصد افزایش تولید از نظر اقتصادی 40 درصد روی کار اثر می گذارد.

مدیر عامل شرکت سیمان زنجان تاکید کرد: در راستای افزایش نوسازی و بهینه سازی ماشین آلات 16 پروژه تعریف شده که ده میلیارد تومان برای اجرایی شدن پروژه اعتبار امسال نیاز است .

خانوردی افزود: با تخصیص اعتبار این شرکت تا 20 سال دیگر به کار خود ادامه خواهد داد .

مدیر عامل شرکت سیمان زنجان ادامه داد: در سال گذشته برای تامین سیمان  150 تن کینگر خریداری و به بازار استان ارائه شد و لذا مشکلی برای عمران و ساخت و ساز مردم وجود ندارد و امروز هم 70 هزار تن کینگر خریداری شده است .

خانوردی گفت: مطالعه تفضیلی معدن برای شرکت در زمینی به مساحت 5 هکتار انجام می گیرد لذا در استان و شهرستان مطالعه تفضیلی 25 هکتار را انجام شده است. 

سه شنبه 5 اردیبهشت 1391  9:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها