0

تهران / واحد مرکزی خبر / 1391/02/05

 
flatrone1940
flatrone1940
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 323
محل سکونت : همه جای ایران سرای من است

تهران / واحد مرکزی خبر / 1391/02/05

تهران / واحد مرکزی خبر / 1391/02/05
جلسه کارگروه صادرات کشور عصر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
دراین کارگروه مقرر گردید از این پس صادرکننده بتواند ارز حاصل از صادرات خود را به نرخ توافقی به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در اختیار واردکنندگان کالا قرار دهد و نیازی به هیچگونه تعهد یا پیمان ارزی نداشته باشند.
همچنین مقرر شد اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران بسترلازم برای همکاری تشکل‌های صادراتی و وارداتی را فراهم نماید.
اقای محمد رضا رحیمی دراین جلسه با تأکید بر ضرورت تسهیل در روند صادرات کشور گفت: باید شرایط به گونه‌ای مهیا شود تا صادرکنندگان و بخش خصوصی با احساس امنیت کامل بتواند در جهت افزایش صادرات کشور گام بردارند.
وی با اعلام حمایت همه جانبه دولت از صادرکنندگان و بخش خصوصی تصریح کرد: دولت مصمم است با ایجاد شرایط مناسب و هموار نمودن مسیر صادرات، زمینه فعالیت را برای صادرکنندگان بیش از پیش مهیا و موانع پیش روی آنان را برطرف نماید.
در این جلسه همچنین گزارشی از اقدامات و برنامه‌های دستگاه‌های مرتبط با صادرات از جمله بیمه مرکزی ایران، بانک مرکزی، بانک توسعه صادرات، صندوق ضمانت صادرات ایران، سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در خصوص الزامات تحقق اهدف صادرات در سال جاری ارائه شد.

سه شنبه 5 اردیبهشت 1391  8:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها