0

گفت‌وگو با بازيگر نقش نيما در مسير انحرافي

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

گفت‌وگو با بازيگر نقش نيما در مسير انحرافي

 ادای دین به ارتفاع پست با این كه فقط چند قسمت از مجموعه مسیر انحرافی روی آنتن رفته است اما توانسته نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب كند مخصوصا این كه بازیگران متفاوتی در این مجموعه به ایفای نقش پرداخته اند.
 
این سریال بازیگری را به نام «مجید واشقانی» معرفی كرده كه هر چند مسیر انحرافی اولین كار تلویزیونی او به شمار نمی آید و تاكنون در فیلم هایی همچون ناسپاس و سریال های كمین، آوای بی صدا، خط شكن، زیر هشت و... بازی كرده است اما به گفته خودش این مجموعه باعث دیده شدنش شده و توانسته بخوبی توانایی هایش را به نمایش بگذارد.
 
گویا شما همكاری قبلی با تهیه كننده و كارگردان مجموعه مسیر انحرافی داشته اید. فكر كنم همین موضوع باعث شد به شما پیشنهاد بازی در این مجموعه داده شود.
 
بله ، من در گذشته با آقای هاشمی (تهیه كننده) كارهای متعددی انجام داده ام و سال گذشته هم با آقای توفیقی (كارگردان) همكاری داشتم و در فیلم دسته بازنده ها برایش بازی كردم. شناخت آنها از من باعث شد كه نقش نیما را به من بسپارند و من هم با خواندن قسمت اول فیلمنامه كه شخصیت های مجموعه مشخص شده بود، پذیرفتم در مجموعه مسیر انحرافی حضور داشته باشم.
 
 
 
شما در كلاس های بازیگری امین تارخ با پوریا پورسرخ و فرزاد حسنی همدوره و دوست بوده اید. این موضوع تا چه اندازه توانسته به شما كمك كند؟
 
سال 1377 ما با هم، هم دوره بودیم. اما فرزاد و پوریا از من بهتر بودند و هر كدام با توجه به ویژگی هایی كه دارند، توانستند خوب بدرخشند. هر كدام از این دوستان با استفاده از توانایی هایشان توانسته اند افراد متبحری بشوند و در حال حاضر به نظرم جزء بهترین بازیگران محسوب می شوند.
 
شخصیت نیما در مجموعه مسیر انحرافی تا چه اندازه به شخصیت خود شما نزدیك است؟
 
فكر می كنم این شخص خیلی از من فاصله دارد. نیما خوش باور و عشق فیلم است و ریسك پذیری بالایی دارد. او با تمام صحنه های زندگی اش همذات پنداری می كند و دوست دارد چیزهایی راكه به ذهنش می رسد به واقعیت تبدیل كند.
 
بازی در كنار شقایق دهقان و پوریا پورسرخ برایتان چگونه بود؟
 
به نظرم مثلثی كه تشكیل داده ایم یك مثلث طلایی است. چون ما تلاش كردیم با ایجاد فرصت هایی برای یكدیگر نقش هایمان را برای مخاطب جذاب كنیم. پوریا از دوستان قدیم من محسوب می شود و مشكلی با او ندارم. من در ذهنم تصور دیگری از شقایق دهقان داشتم و فكر می كردم كه فقط یك بازیگر كمدی است اما او آنقدر توانایی دارد كه می داند نقش اش را باید چگونه بازی كند تا به دل مخاطب بنشیند. شاید باورتان نشود كه كمدین به این خوبی تاكنون از نزدیك ندیده بودم و بسیار خوشحالم در كنار او بازی می كنم.
 
شخصیت هایی كه شما سه نفر بازی می كنید ما به ازاء بیرونی دارند؟
 
بله، دقیقا این شخصیت ها ما به ازای بیرونی دارد. شخصیت نیما و پیمان كه با یكدیگر دوست و فامیل هستند و مشكلاتی بین شان وجود دارد كه به نظرم این موضوع را براحتی می توانیم در اطرافیانمان ببینیم اما مهم این است كه آنها همدیگر را دوست دارند و هیچ وقت مشكل جدی برای یكدیگر به وجود نمی آورند. آنها به هم وفادارند. حتی موضع هایی كه خواهر نسبت به برادر و یا نسبت به شوهرش می گیرد، طبیعی است و ما این رفتارها را بین مردم عادی هم می بینیم.
 
در قسمت دوم سریال شما صحنه ای را بازی كردید كه برای همه یادآور فیلم ارتفاع پست با بازی حمید فرخ نژاد بود. این پلان در فیلمنامه بود یا پیشنهاد خودتان در زمان اجرا بود؟
 
با توجه به میزانسنی كه در آن سكانس وجود داشت به نظرم رسید كه پیشنهاد بدهم تا بخشی از دیالوگ و بازی حمید فرخ نژاد را اجرا كنم كه خوشبختانه با استقبال نویسنده و كارگردان مواجه شد. من در این نما نقشم را كه تقریبا فضای كمدی داشت خیلی جدی اجرا كردم كه به نظرم بازتاب های خوبی هم داشت. البته این را هم بگویم كه كارگردان و نویسنده هر دو، دست بازیگران را در این سریال باز گذاشتند تا آنها بتوانند نقش شان را كامل تر و پخته تر كنند. این همكاری و تعامل در موفقیت مجموعه بسیار موثر است. من به شخصه فیلم ارتفاع پست و حمید فرخ نژاد را بسیار دوست دارم و معتقدم فیلم ارتفاع پست جزو 10 فیلم برتر بعد از انقلاب است و این نمایی كه من در مجموعه مسیر انحرافی بازی كردم ادای دینی بود به این فیلم تحسین برانگیز.
 
شما در آثار نمایشی دیگری هم حضور داشته اید اما فكر می كنم در این مجموعه بهتر دیده شدید. به نظرتان در نقش هایی كه گذشته بازی كرده اید موفق نبودید یا این كه این مجموعه توانست بخوبی استعداد های شما را شناسایی كند؟
 
با این گفته كه در نقش های دیگر دیده نشدم ،موافقم. به نظرم شروع مهم است. و بعد از شروع نحوه ادامه دادن بسیار اهمیت دارد. فكر می كنم در این مجموعه موفق خواهم بود چون با وجود این كه فقط چند قسمت از آن روی آنتن رفته مردم و بسیاری از دوستان و همكاران درباره نقشی كه بازی كرده ام واكنش نشان می دهند. عوامل بسیاری باعث دیده شدن یا نشدن یك بازیگر می شود. نقش خوب، عوامل حرفه ای، فیلمنامه خوب، ایجاد موقعیت بازی مناسب، همكاری با عوامل و... از جمله مواردی است كه می تواند به چهره شدن یك بازیگر در سریال یا فیلم كمك كند.
 
پوریا پورسرخ گفته همان طور كه مجموعه «وفا» راهش را به دنیای بازیگری هموار كرده این مجموعه هم برای شما موفقیت های خوبی را به ارمغان خواهد آورد. پس باید منتظر بازی متفاوت شما در قسمت های بعدی این سریال باشیم.
 
البته او و همه دوستان لطف دارند. من تلاش كردم كه در این مجموعه نقشم را بخوبی بازی كنم و معتقدم هر بازیگری در زمانی خاص می تواند توانایی هایش را به نمایش بگذارد. شاید نیاز بود كه من سال ها تجربه كسب كنم و بعد از مدتی بتوانم در مجموعه مسیرانحرافی حضور داشته باشم. لطف و محبت خدا مطمئنا بی تاثیر نیست و امیدوارم حضورم در این سریال باعث رضایت مخاطبان بشود.
 
 

 

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

سه شنبه 5 اردیبهشت 1391  8:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها