0

قرائتی: زكات موثرترین راه مقابله با فقر و برقراری عدالت اقتصادی است

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

قرائتی: زكات موثرترین راه مقابله با فقر و برقراری عدالت اقتصادی است

 

ارومیه - رییس ستاد زكات كشور گفت: زكات موثرترین راه مقابله با فقر و برقراری عدالت اقتصادی و اجتماعی است.

1391/02/05 - 14:10

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محسن قرائتی روز سه شنبه در همایش ائمه جماعات و عاملان زكات در آذربایجان غربی افزود: اهمیت زكات در جامعه اسلامی و تاكیدات بسیار زیاد قرآن و روایات به دلیل نتایج پربار پرداخت زكات در جامعه است كه باید آنها را جدی بگیریم.

وی، با اشاره به اهمیت زكات در آیات قرآنی اضافه كرد: این آیات نشان می دهد در بسیاری از موارد نماز و زكات در یك ردیف هستند ولی در برخی موارد حتی زكات مهمتر از نماز شمرده شده است.

قرائتی، تاكید قرآن برای تشكر پیامبر از ادا كنندگان این فریضه را نشانه اهمیت بیشتر زكات دانست و اظهار كرد: باید با درك این مهم، تمام توان خود را برای پرداخت زكات بكار بندیم.

حجت الاسلام قرائتی در خصوص راههای پرداخت زكات گفت: بر طبق آیه شریفه قران، این فریضه الهی در راههای كمك به فقرا، مساكین، توجه به كارگزاران، نزدیك شدن دلها، آزادی بردگان و زندانیان، كمك به ورشكستگان، در راه خدا و برای كمك به در راه مانده ها پرداخت می شود.

رییس ستاد زكات كشور نتایج پرداخت زكات را بسیار قابل توجه دانست و افزود: ایجاد تعادل در جامعه اسلامی ، تشویق عاملان برای جمع آوری زكات بیشتر، رشد فعالیت های عام المنفعه، آزادی زندانیان و تحرك اقتصادی از مهمترین نتایج احیای این فریضه الهی در جامعه است.

وی ، در بخش دیگری با تاكید به استفاده ائمه جماعات و جمعه به استفاده بیشتر از تفسیرهای قرآنی در جهت درك مفاهیم و آموزه های ناب این كتاب انسان ساز اظهار كرد: تدبر در قرآن نیز باید در كنار توجه به آیات مورد توجه قرار گیرد تا رمز و راز های دیگری از این آیات نورانی كشف شود.

 

مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی نیز در این همایش گقت: افزایش روز افزون پرداخت زكات توسط مردم نشان از افزایش توجه مردم به این فریضه واجب الهی دارد.

حسین جلال زاده افزود: سال گذشته میزان زكات جمع آوری شده در استان با جهشی قابل توحه نسبت به سال های گذشته به 30 میلیارد ریال رسید كه از این میزان شهرستان مهاباد با شش میلیارد ریال زكات پرداختی در رتبه اول استانی قرار دارد.

وی تلاش مبلغان و عاملان زكات را یكی از مهمترین عوامل رشد فرهنگ زكات در استان عنوان كرد و ادامه داد: امیدواریم پس از این با تلاش بیشتر و همراه كردن هم استانی ها، میزان بیشتری زكات در استان جمع آوری كنیم.

مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی ریشه كن شدن فقر را تنها یكی از نتایج قابل توجه پرداخت زكات دانست و اظهار كرد: فقر عامل بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی در جامعه است كه می توان با پرداخت زكات از این بلای خانمان سوز جلوگیری كرد.

سه شنبه 5 اردیبهشت 1391  5:43 PM
تشکرات از این پست
nikbakht88 architect0811
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

پاسخ به:قرائتی: زكات موثرترین راه مقابله با فقر و برقراری عدالت اقتصادی است

 خدا قرائتی را حفظ کند. هر چند به اکثر ایرانی ها دادن زکات از ضروریات است. اما کاش احکام اسلامی در کشور اسلامی پیاده می شد.

سه شنبه 5 اردیبهشت 1391  9:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها