0

علیرضا دبیر: مسئولان هنگام وقوع حادثه به جای مصاحبه، کمک کنند

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

علیرضا دبیر: مسئولان هنگام وقوع حادثه به جای مصاحبه، کمک کنند

 خواهش بنده این است که زمانی که حادثه‌ای رخ می‌دهد، مسئولان به جای مصاحبه کردن با رسانه‌ها به کمک بیایند و فکر کنند خدای نکرده همسر یا فرزند خود در آن حادثه قرار دارند. هنگام بحران همه باید کمک کنند و حرفهایی نزنند که استرس جامعه افزایش پیدا کند. البته امیدواریم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم اما با کسی تعارف نداریم، آیا تهران آمادگی بحران را دارد؟

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: خواهش بنده این است که هنگام بروز حادثه برخی از مسئولان به جای مصاحبه برای کمک کردن بشتابند.

به گزارش فارس، علیرضا دبیر در چهارصد و پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بحث‌های مربوط به آب‌گرفتگی اخیر متروی تهران درباره جایگاه رئیس مدیریت بحران شهر تهران، گفت: خواهش بنده این است که زمانی که حادثه‌ای رخ می‌دهد، مسئولان به جای مصاحبه کردن با رسانه‌ها به کمک بیایند و فکر کنند خدای نکرده همسر یا فرزند خود در آن حادثه قرار دارند.

وی افزود: هنگام بحران همه باید کمک کنند و حرفهایی نزنند که استرس جامعه افزایش پیدا کند. البته امیدواریم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم اما با کسی تعارف نداریم، آیا تهران آمادگی بحران را دارد؟

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به هر حال حادثه هفته گذشته اتفاقی است که افتاده اما در آن زمان که بسیاری از مردم استرس دارند تنها یک مسئول باید صحبت کند تا بتواند آرامش را به جامعه انتقال دهد. در این شرایط نیز رئیس بحران مشخص است و همان یک نفر باید صحبت کند.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهارات دبیر به جمع‌آوری آب‌های سطحی اشاره کرد و گفت: سیلی که در دهه شصت در تهران اتفاق افتاد از گلاب‌دره آغاز شد و تا قسمت‌های جنوبی شهر ادامه پیدا کرد که علت اصلی آن مسدود بودن کانال‌ها بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر دیواره‌های کانال گلاب‌دره با عرض مناسب ساخته شده و مقاوم‌سازی‌های خوبی صورت گرفته که در این بارندگی شدید نیز آنجا اتفاقی رخ نداد.

چمران در ادامه به ساخت و سازهایی که در رود‌دره اوین صورت گرفته اشاره کرد و گفت: متأسفانه در روددره اوین پروانه ساخت هفت یا هشت طبقه داده شده که اگر اتفاقی رخ دهد معلوم نیست افرادی که در آنجا هستند چه خواهند کرد؛ برای ساختن رد روددره اوین سخت ایستاده‌اند و بعد از ساخت آنها را به افراد دیگری می‌فروشند که در آینده ممکن است آنها را دچار دردسر کند.
سه شنبه 5 اردیبهشت 1391  5:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها