0

تشریح اهداف و نحوه برگزاری جشنواره فیلم‌های صنعتی/دومین دوره در اردیبهشت‌ماه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تشریح اهداف و نحوه برگزاری جشنواره فیلم‌های صنعتی/دومین دوره در اردیبهشت‌ماه

نسخه چاپيارسال به دوستان
در گفت‌وگوی فارس با شاملو مطرح شد
تشریح اهداف و نحوه برگزاری جشنواره فیلم‌های صنعتی/دومین دوره در اردیبهشت‌ماه

خبرگزاری فارس: دومین جشنواره ملی فیلم‌های صنعتی از ۲۳ الی ۲۷ اردیبهشت‌ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: تشریح اهداف و نحوه برگزاری جشنواره فیلم‌های صنعتی/دومین دوره در اردیبهشت‌ماه

بیژن شاملو عضو دبیرخانه دائمی جشنواره ملی فیلم‌های صنعتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف ۲ سالی است که جشنواره فیلم‌های صنعتی را برگزار می‌کند.

به گفته وی، اولین دوره این جشنواره دی‌ماه سال 89 و دومین دوره 23 الی 27 اردیبهشت‌ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

شاملو افزود: فلسفه جشنواره فیلم صنعتی از اینجا آمده که صنایع به رغم توانایی‌های علمی و عملیاتی بالا به علت ضعف بسیار در مستندسازی و کمبود ظرافت‌های هنری نمی‌توانند دستاوردهای خود را به خوبی نشان دهند و در نتیجه مردم و عموم جامعه از آنها مطلع نمی‌شود.

به گفته وی، جشنواره امسال میزبان 940 فیلم در 6 بخش رقابتی شامل مستندهای بلند صنعتی، مستندهای کوتاه صنعتی، مستند داستانی (با موضوع صنعت)، آنونس (تیزرهای تبلیغاتی)، نماهنگ (کلیپ صنعتی) و پویا نمایی صنعتی است.

شاملو تصریح کرد: از بین این فیلم‌ها 100 فیلم به عنوان فیلم‌های برگزیده انتخاب و به طور همزمان در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه‌های دولتی مراکز 10 استان اکران می‌شود و مراسم افتتاحیه و اختتامیه نیز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در کنار نمایش فیلم نمایشگاه و کارگاه آموزشی برای علاقه‌مندان و برگزیدگان برپا خواهد شد، خاطرنشان کرد: نمایشگاه صنایع و هنرمندان که به تعامل بیشتر صنعت و هنر کمک می‌کند و کارگاه آموزشی آشنایی با سینمای صنعتی در راستای توسعه علمی و صنعتی کشور ویژه برگزیدگان جشنواره برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت: روابط عمومی سازمان هوا فضا اعلام کرده است که به صورت جداگانه از فیلم‌های هوا فضا تقدیر خواهد کرد.

انتهای پیام/

 
 
سه شنبه 5 اردیبهشت 1391  4:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها