0

پنتاگون، با هدف سرقت اسرار ملی به ایران جاسوس می فرستد

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

پنتاگون، با هدف سرقت اسرار ملی به ایران جاسوس می فرستد

 پنتاگون در حال اعزام صدها جاسوس به نقاط مختلف جهان برای سرقت اسرار های ملی ، محرمانه و طبقه بندی شده دیگر کشورها است.

 
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بیزینس اینسایدر نوشت: پنتاگون در حال اعزام صدها جاسوس به نقاط مختلف جهان برای سرقت اسرار های ملی ، محرمانه و طبقه بندی شده دیگر کشورها است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، آژانس جاسوسی پنتاگون که آژانس "اطلاعات دفاعی" نام دارد به دلیل عملکرد نامناسب ده ساله اش در عراق و افغانستان به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. یکی دیگر از انتقادهایی که متوجه این آژانس است، عدم همکاری این سازمان جاسوسی با "سیا" است.


تشکیل آژانس جدید "دفاع محرمانه" پاسخی به انتقادات از پنتاگون است . این آژنس اطلاعاتی، 15 درصد از نیروهای آژانس "اطلاعات دفاعی" پنتاگون را در اختیار می گیرد.

این سازمان جدید به دنبال جمع آوری اطلاعات از شبکه های تروریستی مختلف، اگاهی از گسترش سلاح هسته ای و دیگر مسائل حساس در جهان است.

برخی از جاسوسان این آژانس هم اکنون موظف به انجام ماموریت هایی که در اولویت است، شده اند. قسمت هایی از افریقا  و خاورمیانه که القاعده در آن حضور دارد، ایران، کره شمالی و چین از اولویت های این سازمان است.

اما ظاهرا مشکلاتی در این سازمان جدید ایجاد شده که آن هم نبود پاداش و عدم ترفیع مقام افراد است. به همین دلیل بسیاری از کارکنان این سازمان به "سیا" پیوسته اند.

همین موضوع باعث افزایش تنش بین این دو آژانس اطلاعاتی شده است که نفش های خود را مشابه و در تداخل با یکدیگر می بینند.
سه شنبه 5 اردیبهشت 1391  4:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها