0

رویانیان: اعتراض به دنیزلی ممنوع!

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

رویانیان: اعتراض به دنیزلی ممنوع!

 مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ضمن تاکید براینکه در مورد تبانی تیم فوتسال این باشگاه نه عقب نشینی می‌کند و نه معامله گفت: متاسفانه در تیم فوتسال پرسپولیس کم کاری صورت گرفته است.

مهر، محمد رویانیان در مورد تبانی تیم فوتسال این باشگاه گفت: پیش از این عقیده‌ام را در مورد تبانی تیم فوتسال پرسپولیس گفته‌ام. متاسفانه در این رابطه کم کاری از نوع ناپاکی صورت گرفته است. من این موضوع را مطرح کرده و تبعاتش را برای تیم فوتسال و باشگاه پرسپولیس پذیرفتم اما فدراسیون هیچ واکنشی نشان نداده است.

وی اینگونه برخورد با موضوع تبانی را از سوی یک باشگاه بی سابقه خواند و گفت: من مستندات متقن دارم که در دیدار پایانی تیم فوتسال پرسپولیس در لیگ برتر فوتسال تبانی صورت گرفته اما باید مسئولی باشد که تشخیص دهم منصفانه تصمیم گرفته و به کسی که دارد به خودش لطمه می‌زند احترام می‌گذارد تا به او مدارک خود را ارائه کنیم.

"من مسئول پرسپولیس هستم خطا را دیدم و نتوانستم آن را تحمل کنم"، رویانیان با بیان این جمله و در پاسخ به این پرسش که "آیا سه، چهار نفر از بازیکنان پرسپولیس نیز در این تبانی نقش داشتند؟"، گفت: مهمتر از تبانی سه، چهار نفر از بازیکنان مسائلی است که نمی‌توانم بگویم. با تمام احترامی که برای مدیران فدراسیون فوتبال و فوتسال کشورمان قائلم اما با من که در خصوص تبانی تیم فوتسال پرسپولیس حقیقت را عنوان کردم، با صداقت برخورد نشد و در مقابل عنوان کردند که مدارک و مستنداتی از باشگاه پرسپولیس ارائه نشده است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ضمن تاکید براینکه نه عقب نشینی می‌کند و نه معامله تاکید کرد: من به هیچ عنوان نترسیده‌ام و هر وقت از من کمک بخواهند جلو می‌آیم و مستندات باشگاه پرسپولیس را ارائه می‌کنم. من نمی‌گویم مسئولان فدراسیون فوتبال راغب نیستند به موضوع تبانی رسیدگی کنند اما تا به امروز کسی از من نخواسته در این مورد به فدراسیون کمک کنم.

وی با امیدواری از آینده فدراسیون کفاشیان یاد کرد و گفت: از این به بعد به کفاشیان جدید امیدواریم و امید داریم که با ناپاکی‌های فوتبال برخورد. ما نمی‌توانیم در این مورد ناامید باشیم.

رویانیان خود را در ابتدا نا آشنا به سیستم دلالی و پشت پرده فوتبال خواند و اینکه کم کم با این مسائل آشنایی پیدا کرده است. وی در این رابطه خاطرنشان کرد: مسئولان فدراسیون فوتبال باید به من به عنوان فردی که سال‌ها در این کشور نوکری و خدمتگزاری مردم را کرده است، احترام می‌گذاشتند. بازهم می‌گویم اگر مسئولان فدراسیون فوتبال یک جبهه را بگیرند و حقیقتا دنبال ریشه یابی حل مشکلات باشند ما نیز پیشقدم خواهیم شد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که با برنامه ورزشی 90 گفتگو می‌کرد، ضمن تایید تلویحی تبانی تعدادی از بازیکنان تیم فوتسال این باشگاه گفت: بهر شکل یک مورد از تبانی تیم فوتسال ما پرداخت پول هتل است. علاوه بر این یکی، دو مورد دیگر نیز بوده است که به وقت آن اعلام خواهیم کرد.

وی در ادامه به شرایط تیم فوتبال پرسپولیس پرداخت و گفت: نگفتم پرسپولیس زلزله است اما اعتقاد دارم پرسپولیس باید زلزله باشد نه اینی که امروز هست. مردم می‌دانند از روزی که به پرسپولیس آمدم از نظر روحی و روانی به تیم کمک کرده، حواشی را کنترل کرده و از نظر مالی و امکانات شرایطی قابل قبول را به وجود آوردیم با این شرایط انتظار داریم تیم هم بهتر نتیجه بگیرد.

رویانیان آشتی میلیون‌ها هوادار با تیم پرسپولیس را مایه امیدواری خواند و گفت: نمی‌دانم چه تعداد تماشاگر برای تماشای بازی پرسپولیس - الغرافه به ورزشگاه آمده بودند اما اگر بدانم تعداد تماشاگران را حتما اعلام می‌کنم. من فکر می‌کنم تعداد تماشاگران بیشتر از 100 هزار نفر بود، قطعا اگر کمتر از 96 هزار و 200 نفر به ورزشگاه می‌آمدند، ناظران  AFC متوجه شده و مانع از آن می‌شد که چنین رقمی برای تعداد تماشاگران اعلام شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس دنیزلی را یک مربی بزرگ خواند و گفت: دنیزلی نیازی به شوک و از این جور مسائل ندارد. او قبل از بازی با سایپا به دلیل مشکلات شخصی به ترکیه رفته بود و با وجود بیماری به تهران بازگشت. متاسفانه تیم قبل از بازی با سایپا خوب تمرین نکرده بود و شرایط روحی خوبی نداشت. همه اینها دست به دست داد تا مقابل این تیم بازنده شویم.

وی از ورود به مسائل فنی تیم خودداری کرد و گفت: ما از هر نظر مشکلات را حل کرده، نفرات جدید و مربی خوب آوردیم. ما برای پرسپولیس هزینه کردیم که مهمترین حاصل آن آشتی هواداران با تیم، برد در دربی و حضور پرقدرت در مسابقات لیگ قهرمانان آسیاست.

رویانیان خاطر نشان کرد: ما اگر در سه بازی خانگی مقابل فجرسپاسی شیراز، داماش گیلان و سایپای البرز بازنده نبوده و پیروز می‌شدیم الان سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را گرفته بودیم. من دلایل این ناکامی‌ها را نمی‌فهمم. این کار من نیست که بررسی کنم چرا تیم نتیجه نگرفته است، این کار علی پروین مدیرفنی تیم است، کار یک پیشکسوت و آگاه به مسائل فنی است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص اعتراض علی کریمی به مصطفی دنیزلی گفت: هیچکس حق ندارد به سرمربی تیم اعتراض کند. یک بازیکن اگر می‌خواهد موردی را با مربی در میان بگذارد نه به صورت رسمی بلکه باید بصورت رودررو با او مطرح کند. اینکه بخواهیم در رسانه‌ها به مربی اعتراض کنیم، به هیچ عنوان حرفه‌ای نیست.

وی به تمجید از مصطفی دنیزلی پرداخت و گفت: دنیزلی یک مربی باشخصیت است که یکبار نشده از داوری ایراد بگیرد و در زمان باخت زمین و زمان را بهم بدوزد. او یک مربی سختگیر و در عین حال مهربان است که آدم عاشقش می‌شود!

رویانیان در خصوص شکایت وینگادا و آرفی از باشگاه پرسپولیس گفت: این روزها از داخل و خارج کشور ما را تهدید به کسر امتیاز می‌کنند. واقعا نمی‌دانم چرا با ما اینطور برخورد می‌کنند. اما واقعیت این است که 340 هزار دلار از پول وینگادا را نداده‌اند که این جدا از مطالبات و حق و حقوق دیگری است که او مدعی دریافت آن است. علاوه براین مطالبات مربی و دستیار وینگادا نیز به این رقم اضافه شده که ما باید تمامی آنها را پرداخت کنیم.

وی از تلاش مدیریت باشگاه پرسپولیس برای پرداخت بدهی این مربی یاد کرد و گفت: ما باید طلب این مربی را بدهیم اما ظاهرا او در چین است. ما رسما به رایی که در قبال باشگاه پرسپولیس صادر شده اعتراض کرده‌ایم و قرار است از وینگادا تخفیف بگیریم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: در خصوص پروند "اشپیتیم آرفی" نیز کمیته انضباطی عزیز ما را محکوم کرده است و مدیربرنامه‌های این بازیکن با استناد به رای صادره از سوی کمیته انضباطی به فیفا شکایت کرده تا با تهدید کسر از امتیاز مطالبات خود را هرچه زودتر دریافت کند.

وی با اعلام اینکه کسر امتیاز از پرسپولیس برای فصل آینده است، افزود: من به مدیربرنامه‌های آرفی گفته‌ام که بیاید و طلب او را دریافت کند. مطالبات این بازیکن هم روی 13 میلیارد بدهی باشگاه که باید بهر شکل آنها را پرداخت کنیم. موضوع کسر امتیاز چیزی نیست که از کنار آن به سادگی گذر کنیم. همه کار می‌کنیم تا از تیم کسر امتیاز نشود و این کار برای ما شرافتی است.

رویانیان با تاکید دوباره براینکه دولت اگر فوت کند، بدهی‌ها دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برطرف می‌شود، گفت: این بدهی که طی سال‌های گذشته انباشته شده است را اگر دولت یک فوت کند، برطرف می‌شود. ما هم پول می‌دهیم، هم آبروی‌مان می‌رود و هم دچار کسر از امتیاز می‌شویم. خب از همان ابتدا این پول را بدهند که دیگر مشکلات به وجود نیاید. در این خصوص قطعا عدالت برقرار می‌شود اما اجرای آن راه حل دارد.

وی در خاتمه تصریح کرد: من رویانیان اگر یک ریال بیشتر از باشگاه‌های دیگر به ویژه استقلال گرفته باشم، شما (فردوسی پور) سر ما را ببرید، البته شما که این کاره نیستند بدهید دیگران این کار را انجام دهند!

سه شنبه 5 اردیبهشت 1391  11:36 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها