0

ارتش سودان: کنترل منطقه نفت‌‌خیز "هجلیج" را در دست داریم

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ارتش سودان: کنترل منطقه نفت‌‌خیز "هجلیج" را در دست داریم

نسخه چاپيارسال به دوستان
ارتش سودان: کنترل منطقه نفت‌‌خیز "هجلیج" را در دست داریم

خبرگزاری فارس: ارتش سودان اعلام کرد به دنبال درگیری شدید با نیروهای جنگی سودان جنوبی که از هفته گذشته منطقه نفت‌خیز هجلیج را به اشغال خود درآورده بودند کنترل اوضاع در این منطقه را به طور کامل در دست گرفته و نیروهای اشغالگر را فراری داده است.

خبرگزاری فارس: ارتش سودان: کنترل منطقه نفت‌‌خیز "هجلیج" را در دست داریم

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الجزیره"، سرهنگ الصوارمی خالد سعد، سخنگوی ارتش سودان عصر دیروز در جمع خبرنگاران تصریح کرد نیروهای نظامی وارد منطقه هجلیج شده و در چند کیلومتری شهر هجلیج در حال جنگ با نیروهای ارتش خلق وابسته به سودان جنوبی هستند و درگیری‌ها ادامه دارد.

سرهنگ الصوارمی ساعاتی بعد در بیانیه‌ای گفت منطقه هجلیج ۱۰۰ درصد تحت سیطره نیروهای ارتش سودان است.

وی افزود: هدف نیروهای مسلح تنها جنگ با ارتش سودان جنوبی که وارد این منطقه شده است نیست بلکه هدف دور کردن شبح جنگ با نابودی زیربناهای اساسی ارتش اشغالگر است.

سخنگوی ارتش سودان گفت دشمن از منطقه هجلیج به سوی منطقه التشوین فرار کرده است تا فضای جنگ را بار دیگر بر کل منطقه حاکم نگاه دارد.

الصوارمی تاکید کرد: نیروهای مسلح عملیات خود را برای تحقق اهدافش تا مقابله نهایی با همه عوامل جنگ شدت خواهد داد.این در حالی است که دولت جوبا اعلام کرده است منطقه هجلیج همچنان تحت سیطره ارتش سودان جنوبی است و نیروهای ارتش خلق مانع پیشروی ارتش سودان شده‌اند.

از سوی دیگر کمیسر امور انسانی  سازمان ملل اعلام کرد نزدیک به ۱۰ هزار نفر از اهالی منطقه هجلیج از اواخر ماه مارس گذشته به خاطر درگیری‌ها از روستاهای اطراف چاه این منطقه فرار کرده‌‌اند و در مناطق مختلف شمال سودان پناه گرفته‌اند.

انتهای پیام/++

 
 
یک شنبه 27 فروردین 1391  1:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها