0

حضور احمدی‌نژاد در مجلس به نفع وزیر نیست

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

حضور احمدی‌نژاد در مجلس به نفع وزیر نیست

 یک عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه استیضاح وزیر کار با ۱۹ امضا پابرجا است، از حضور رئیس جمهوری در جلسه استیضاح شیخ الاسلامی خبر داد و گفت: حضور رئیس جمهوری به نفع وزیر کار تمام نخواهد شد.

 
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
امیدوار رضایی میرقائد در گفت‌وگو با خانه ملت، درباره نشست فردا (یکشنبه ۲۷ فروردین) مجلس با دستور کار استیضاح عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، گفت: استیضاح شیخ الاسلامی با ۱۹ امضا پابرجا است.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی و هفتگل با بیان اینکه تا امروز به جز یک نفر از ۲۰ امضا کننده طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچ کدام از امضا کنندگان امضای خود را پس نگرفته‌اند، افزود: اگر تا آخر وقت اداری امروز که مهلت پس گرفتن امضا وجود دارد، تغییری در نظر استیضاح کنندگان به وجود آید، طرح استیضاح از دستور کار مجلس خارج می‌شود.

وی، درباره  لغو استیضاح در صورت کناره گیری مرتضوی از ریاست سازمان تامین اجتماعی، اظهار کرد: یکی از شروطی که طراحان استیضاح برای پس گرفتن طرح خود داشتند، استعفای مرتضوی است و اگر این استعفا انجام پذیرد ، نمایندگان نیز کتباً امضای خود را پس می‌گیرند و بنابراین استیضاح از دستور کار مجلس خارج می‌شود.

حضور رئیس جمهوری در جلسه استیضاح به نفع شیخ الاسلامی نیست

این عضو هیات رئیسه مجلس هشتم، با بیان اینکه شیخ‌الاسلامی وزیری است که مجلس رضایت نسبی ازعملکرد وی دارد، گفت: ازآنجایی که بسیاری از نمایندگان وضعیت کاری وی را مثبت ارزیابی می‌کنند، بنابراین نحوه دفاع وی از خود و هم چنین نحوه دفاع رئیس جمهور از وزیرش در رأی شیخ الاسلامی تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس جمهور در جلسه استیضاح شیخ الاسلامی شرکت می‌کند

رضایی میرقائد، درباره حضور رئیس جمهوری درجلسه استیضاح  شیخ‌الاسلامی، گفت: براساس اطلاعات هیئت رئیسه مجلس، رئیس جمهور در جلسه استیضاح شیخ الاسلامی شرکت می‌کند، این در حالی است که بسیاری از نمایندگان معتقد هستند حضور رئیس‌جمهوربه نفع شیخ‌الاسلامی تمام نمی شود و بهتر است که وی فردا به مجلس نیاید.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشتم، با بیان اینکه شنیده‌ها از دولت حاکی است که رئیس جمهور برای حضور در جلسه استیضاح شیخ‌الاسلامی خود را حاضر کرده است، اظهار کرد: امیدواریم رئیس جمهور با حضور در نشست علنی فردا از وزیر و نه از انتصاب مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی، دفاع کند.

رئیس جمهور از وزیرش دفاع کند نه از انتصاب مرتضوی

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، تصریح کرد: توصیه ما به رئیس جمهور این است که اگر در مجلس حاضر می‌شود، طوری صحبت کند که نظر مثبت نمایندگان جلب  شود، اگر وی بخواهد به همان صورتی که در جلسه سوال حاضر شد در جلسه استیضاح نیز حاضر شود، تنش بین دولت و مجلس ایجاد خواهد شد و  این وضع به نفع وزیر تعاون تمام نمی‌شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد:امیدواریم رئیس جمهوری اگر در جلسه فردا حاضر می شود بیشتر به نقش تعامل بین مجلس و دولت کمک کند و دفاع از خود وزیر به جای مرتضوی داشته باشد، در این صورت امکان ابقای شیخ‌الاسلامی وجود دارد.
شنبه 26 فروردین 1391  5:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها